Wolfenstein geliştiricisi: Yeni nesil SSD’ler en önemli teknolojilerden biri

Yeni nesil konsolların en büyük vaatlerinden biri yükleme hızları ve bunun arkasında da ultra hızlı SSD sürücüleri var. Wolfenstein serisinin geliştiricisi MachineGames, yeni nesil konsollarda SSD’lerin en heyecan verici teknoloji olduğunu ve onları ileriye dönük anahtar özelliklerden biri olarak gördüğünü belirtti.

MachineGames‘in Baş Teknoloji Sorumlusu Jim Kjellin, hızlı SSD’leri yeni nesil konsollarda standart haline getirmenin, geliştiricilerin oyun tasarımını yeniden düşünmelerine olanak tanıyacağını söyledi. Kjellin, “Oyuncu deneyiminde büyük değişiklikler yapabilmeniz için yüklemenin bitmesini beklemek ya da hızı yapay olarak yavaşlatmakla ilgili sorunlar geçmişte kaldı.” diye ekledi.

Süper hızlı SSD teknolojileri ile yükleme süreleri tarih oldu

Wolfenstein: Young Blood

Üretim Direktörü John Jennings de, “Süper hızlı SSD’lerle artık seviyeler yüklenirken oyuncuları eğlendirmenin yollarını düşünmemize gerek yok! Daha büyük dünyalar yapabilmek ve oyuncuların dünyada sorunsuz bir şekilde ilerlemelerini sağlamak, bazı heyecan verici yeni deneyimlerin kapısını açacak. Gerçekten bunun için sabırsızlanıyorum.” şeklinde konuştu.

MachineGames, ilk çok oyunculu oyunu Wolfenstein: Youngblood‘dan çok ders aldığını ve deneyimi gelecekteki oyunlara da uygulamak istediğini söyledi. Şirket, Microsoft’un geçtiğimiz ay ZeniMax’ı satın almasıyla birlikte, elde ettiği geliştiriciler arasında yer alıyordu. Stüdyonun gelecekteki oyunlarının PlayStation platformlarına çıkıp çıkmayacağını henüz bilmiyoruz ancak Oyun Direktörü Fredrik Ljungdahl satın almanın daha fazla oyun anlamına geldiğini düşünüyor.

Geliştirici yeni nesil SSD’ler için heyecanlı. Xbox Series X/S konsolları, Sony kadar olmasa da yüksek hızlı sürücülere sahip. Wolfenstein serisinin hem oynanış hem de platform açısından hangi yönde ilerleyeceğini merakla bekliyoruz.