Call of Duty serisinin yeni oyunu E3 2019’da tartışılacak

E3 2019’a yaklaştıkça etkinlikle ilgili daha fazla ayrıntı ortaya çıkmaya başlıyor. Yılın ilk Coliseum etkinliği belli oldu ve merkezinde yeni Call of Duty var.

2019’da gelecek yeni oyunu geliştiren Infinity Ward etkinlikteki geliştiriciler arasında yer alıyor ve Call of Duty serisinin geleceğine odaklanacak. Etkinlik sırasında gösterilip gösterilmeyeceği şu anda bilinmese de serinin merakla beklenen yeni oyuna derinlemesine bir bakış sunacağından eminiz.

Yeni Call of Duty’yi Infinity Ward‘ın geliştirdiğini bilmemize rağmen, hangi seriden devam edeceği hakkında henüz bir açıklama gelmedi. Ancak Modern Warfare 4 olabileceği konusunda söylentiler var. Bu söylentiler daha önce Modern Warfare 4 oynadıkları düşünülen kolejli futbolcuların sızdırılan videosunun ardından yoğunlaştı. Call of Duty: Black Ops 4’ün de ilk olarak NBA süperstarı James Harden sayesinde ortaya çıktığını da hatırlatalım.

Şimdilik etkinlikten önce resmi bir açıklama gelip gelmeyeceğini bekliyoruz. Activision Black Ops 4‘ü geçtiğimiz yılın Mart ayında duyursa da Mayıs ayına kadar tam bir açıklama gelmemişti. Yayıncı bir sonraki Call of Duty oyunu hakkında yorumda bulunsa da henüz resmi bir açıklama gelmedi. Muhtemelen E3 2019‘dan önce duyuru alabiliriz.

15 yılı aşkın süredir hayatımızda olan Call of Duty her yıl düzenli olarak en çok satan oyunlar arasında yer almaya devam ediyor. Seri konsol tarihine de adını altın harflerle yazdırdı ve şimdiye kadar 300 milyondan fazla satmayı başardı.