Xbox Game Pass En İyi Oyunlar (Mart 2023)

Microsoft Game Pass kitaplığı her ay eklenen oyunlarla büyümeye devam ediyor. Bu noktada abonelerine çok sayıda video oyunu vadediyor. Hizmete abone olan oyuncuların oynayacakları oyunlar görünüşte asla bitmiyor. FPS’den açık dünyaya ve simülasyona kadar, kütüphanesinde hemen hemen her tür video oyunu bulabilirsiniz. Bu nedenle PC ve Xbox oyuncuları için bir tür nimettir.

xbox-game-pass-en-iyi-oyunlar-mart-2023

Xbox Game Pass, oyun tutkunları için en iyi abonelik hizmetidir. Böylesine büyük bir kitaplıkla, oyuncuların hangi oyunların zamanlarına değdiğini anlaması zordur. Bu noktada biz de Xbox Game Pass en iyi oyunlar için bir liste oluşturuyoruz.

xbox-game-pass-en-iyi-oyunlar-mart-2023

Atomic Heart

 • Çıkış Tarihi: 21 Şubat 2023
 • Tür: Birinci şahıs nişancı
 • Geliştirici: Mundfish
 • Dosya Boyutu: 77 GB

Focus Entertainment tarafından gelen Atomic Heart, en yeni ilk gün Game Pass oyunlarından birisi oldu. Sovyetlerin Brown Plague virüsüyle işi bozduğu alternatif bir zaman çizelgesinde, robotların istila ettiği bir tesiste mahsur kalan 2. Dünya Savaşı gazisi Ajan P-3’ün kontrolünü ele geçiriyorsunuz. O tesisteki diğer tüm insanlar öldü. Bu yüzden tüm robotları acımasızca öldürerek kontrolü geri almak size kalıyor.

Atomic Heart, yakın dövüş silahları ve bazı fütüristik silahlarla sayısız robotu katletmenize olanak tanıyor. Oyundaki silahlı çatışma ve yakın dövüş tatmin edicidir. Hikayenin hiçbir yerinde yersiz hissettirmez. Çoğu oyuncu Atomic Heart’ı hikayesinden dolayı sevmeyebilir. Yine de, oyunun onu eğlenceli hale getiren benzersiz oynanış mekanikleri vadediyor.

xbox-game-pass-en-iyi-oyunlar-mart-2023

We Long: Fallen Dynasty

 • Çıkış Tarihi: 3 Mart 2023
 • Tür: Dövüş, Macera, Hack and Slash
 • Geliştirici: Team Ninja, Koei Tecmo
 • Dosya Boyutu: 74.25 GB

Soulslike oyunlarından hoşlanıyorsanız, Team Ninja’nın son oyunu Wo Long: Fallen Dynasty oyununu denemelisiniz. Elden Ring ve diğer Souls oyunlarına çok benzeyen, inanılmaz derecede zorlu boss dövüşleriyle sınırlarınızı ve sabrınızı test eden bir oyundur. Oyundaki ilk boss (Zhang Liang), size oyunun zorluk seviyesinin tadından daha fazlasını verecektir. Oyun, sizi her dövüş hareketinde ustalaşmaya iter ve en ufak bir hata yaptığınız için cezalandırır.

Wo Long: Fallen Dynasty, herkese göre bir oyun değildir. Herhangi bir Souls oyunu oynamamış oyuncular, muhtemelen ilk boss’la karşılaştıktan hemen sonra Fallen Dynasty’den vazgeçecektir. Bir oyunda becerilerinizi geliştirmek için saatler harcamayı seven birisiyseniz, Wo Long: Fallen Dynasty zevkinize hitap edecektir. Sekiro değil ama yine de dikkatinizi hak eden bir oyundur.

xbox-game-pass-en-iyi-oyunlar-mart-2023

The Elder Scrolls V: Skyrim

 • Çıkış Tarihi: 11 Kasım 2011
 • Tür: Aksiyon RPG
 • Geliştirici: Bethesda Game Studios
 • Dosya Boyutu: 12 GB

Harika oyunlardan bahsederken, Skyrim’in ortaya çıkması kaçınılmazdır. Bu, yüzlerce saat geçirebileceğiniz türden bir oyundur. Bu noktada takip edilecek ve keyif alınacak bir ana görev olsa da, kendi yolunuz üzerinde gerçek macera sizleri bekliyor. Bu açık dünyanın adım adım keşfedilmesi gerekiyor. Her bulmacayı çözerek, zindanı tarayarak, ejderhaları öldürmelisiniz.

Skyrim’de Dragonborn’sunuz ve dünyanın sonunu getirecek bir ejderhayı öldürmekle görevlendiriliyorsunuz. Seyahatleriniz sırasında birçok yan görev ve unutulmaz karakterle karşılaşıyorsunuz. Hatta bu insanlardan bazıları kendi hikayelerini yaratmak için size yoldaş olarak katılıyor. Skyrim dünyasında yaşamak istiyorsanız, kendinize bir ev bile satın alabilirsiniz. Her şeyi tam istediğiniz gibi yapmak için saatler harcamanız gerekiyor. Fantezi ve keşfetmeyi seviyorsanız Skyrim size hitap eden bir oyun olacaktır.

Hellblade: Senua’s Sacrifice

 • Çıkış Tarihi: 8 Ağustos 2017
 • Tür: Aksiyon-macera
 • Geliştirici: Ninja Theory
 • Dosya Boyutu: 20 GB

Bu, perili bir kahramanı olan zor bir hikaye ama aynı zamanda güzel bir oyundur. Hellblade: Senua’s Sacrifice sizi daha önce hiç bulunmadığınız bir yolculuğa çıkarıyor. Senua, kendi aklına güvenemeyen sorunlu bir kahramandır. Sevgilisini ve halkını kaybetmenin yasını tutuyor. Bu, karanlık fantezileri ve rahatsız edici hikayeleri seven insanlar için yapılmış bir oyundur. Çok uzun olmayabilir.

Bu oyundaki ses tasarımına hayran kalacaksınız. Sesler kulağınıza fısıldıyor, yaklaşıyor ve sonra uzaklaşıyor. Görseller baş döndürücü, bulmacalar sürükleyici ve savaş, kılıcınızın her savuruşunu hissetmenizi sağlıyor. Her biri unutulmaz bir anlatıcı tarafından anlatılan yeni bir hikayenin kilidini açtığından, dünyada irfan parçaları bulmak memnuniyet veriyor.

Sea of Thieves

 • Çıkış Tarihi: 20 Mart 2018
 • Tür: Aksiyon-macera
 • Geliştirici: Rare
 • Dosya Boyutu: 50 GB

Korsanlık söz konusu olduğunda, kimse bunu Sea of Thieves kadar iyi yapamıyor. Bu, neredeyse kulaklıkla yaşanması gereken ses tasarımına sahip muhteşem bir oyundur. Teknenize çarpan ve sıçrayan suyun sesi, açık denizlerde kendinizi evinizde hissetmenizi sağlıyor. Bu oyunu tek başınıza ya da en fazla üç arkadaşınızla birlikte deneyebilirsiniz. Bu noktada aradığınız ister meydan okuma, ister eğlence ya da dinlendirici bir gezi olsun Sea of Thieves’te bulabilirsiniz.

Denize çıktığınızda, maceraya bir biletiniz oluyor. Sea of Thieves’teki ana karakterler hakkında size anlatacak uzun hikayeler vardır. Karayip Korsanları hayranıysanız, Kaptan Jack Sparrow ile pek çok içeriği oynayabilirsiniz. Bu sırada biraz yaramazlık arıyorsanız, topları doldurun ve başka oyuncular arayın. Teknenize çıktığınızda, siz ve ekibiniz gerçekten istediğiniz gibi yapabilirsiniz.

No Man’s Sky

 • Çıkış Tarihi: 9 Ağustos 2016
 • Tür: Aksiyon-macera, hayatta kalma
 • Geliştirici: Hello Games
 • Dosya Boyutu: 15 GB

Xbox Game Pass bünyesinde yer alan bir diğer oyun No Man’s Sky oluyor. Bir sürü galaksi, sistem ve gezegenle No Man’s Sky’da keşfedeceğiniz çok şey vardır. Bu oyunun çoğu, binlerce farklı yaratık ve gemi göreceğiniz şekilde prosedürel olarak oluşturulmuştur. Üs inşa etmeyi seviyorsanız, No Man’s Sky’da çok şey yer alıyor.

No Man’s Sky’ı tek başınıza ya da arkadaşlarınızla deneyimlemeyi seçebilirsiniz. Biraz topluluk arıyorsanız, siz ve arkadaşlarınız aynı gezegende birbirinize yakın üstler inşa edebilirsiniz. No Man’s Sky o kadar güzel bir oyundur ki kendinizi rahatlarken ve en sevdiğiniz gezegenlerin ekran görüntülerini alırken bulabilirsiniz. Ayrıca bulduğunuz hayvanları evcilleştirebilir ve üretebilirsiniz.

Persona 5 Royal

 • Çıkış Tarihi: 31 Ekim 2019
 • Tür: RPG
 • Geliştirici: P-Studio
 • Dosya Boyutu: 41 GB

Persona 5 Royal oynarken iyi vakit geçiriyorsunuz. Bu, şimdiye kadar yapılmış en iyi JRPG’lerden birisidir. Bu noktada sıra tabanlı dövüş, hızlı ve eğlencelidir. Buna ek olarak, oyundaki müzikler güzeldir. Bunlardan herhangi biri size iyi geliyorsa, muhtemelen saatlerce bu başyapıta gömüleceksiniz. Joker olarak oynamak ve ekibinizi bir araya getirmek The Phantom Thieves of Hearts son derece tatmin edicidir.

Hayalet Hırsızlar olarak kalp çalmak ve zindanlarda gezinmek için bolca zaman harcayacaksınız. Buna rağmen, en unutulmaz anlardan bazıları boş zamanınız sırasında yaşanıyor. Okula gitmek, arkadaşlarla takılmak ve şehrin dört bir yanındaki etkinliklere katılmak, Morgana yatmanızı isteyene kadar günlerinizi ve gecelerinizi doldurur. Bu oyun, yapılacak o kadar çok şeyle dolu ki her şeyi tek seferde yapmak neredeyse imkansızdır.

Mass Effect Legendary Edition

 • Çıkış Tarihi: 14 Mayıs 2021
 • Tür: Aksiyon RPG, Macera, Nişancı
 • Geliştirici: BioWare
 • Dosya Boyutu: 120 GB

Mass Effect Legendary Edition, orijinal Mass Effect üçlemesinin tamamını ve tüm DLC’yi topluyor. Buna ek olarak biraz parlatıyor. Daha eski bir oyun olan Mass Effect üçlemesi, birçok RPG ve bilimkurgu sever için altın bir standarttır. İkonik karakterlerle dolu sürükleyici bir dünya ve sizi yüzlerce saat eğlendirecek ilgi çekici bir anlatım vadeder.

Önceki bir galaktik uygarlığın aniden ortadan kaybolması etrafında dönen uğursuz bir komployu ve Smanyolu’nun mevcut sakinlerinin yakında aynı kaderi nasıl yaşayabileceğini ortaya çıkaran bir insan asker olan Komutan Shepard’ın kontrolünü ele alıyorsunuz. Baştan sona verilecek Paragon ve Renegade kararlarla, ilk oyunda verilen kararların Mass Effect 3 boyunca hala oldukça büyük etkileri olan çeşitli oyun geçişleriyle karşılaşabilirsiniz.

Citizen Sleeper

 • Çıkış Tarihi: 5 Mayıs 2022
 • Tür: RPG, Macera
 • Geliştirici: Jump Over The Edge
 • Dosya Boyutu: 2 GB

Bu bağımsız oyun, 2022’de Xbox Game Pass bünyesinde yayına girdi. Bu noktada gözden kaçmasına rağmen güzel bir bilim kurgu RPG deneyimi vadediyor. Önceki hayatından kaçan ve galaksinin ucunda yer alan zar zor işleyen bir uzak istasyonu olan Erlin’s Eye’da sona eren bir borç cezasını hesaplamak için bir makineye yüklenen insan bilinci olan Sleeper olarak oynuyorsunuz. Zekanızı ve her günün başında belirlediğiniz zarları kullanarak, uzay istasyonunda kendinize yeni bir hayat kurarken, çürüyen makine bedeninizi canlı tutmak için mücadele ediyorsunuz.

Çoğunlukla metne dayalı bu macera, birçok unutulmaz karakterle tanışmanızı ve distopik Erlin’s Eye’da yaşayan hayatın birçok yönünü keşfetmenizi sağlıyor. Arkadaş edinecek, düşmanlardan kaçınacak ve toplumun her düzeyindeki yolsuzluk ve nezaketi ortaya çıkaracaksınız. Ulaşılması gereken birden fazla son ve karakterinizin seçebileceği son derece çeşitli ve ödüllendirici yaşam koşulları içeren bu oyun, zaman ayırmaya ve dikkatinizi çekmeye değerdir.

Deep Rock Galactic

 • Çıkış Tarihi: 13 Mayıs 2020
 • Tür: Co-op, FPS
 • Geliştirici: Ghost Ship Games
 • Dosya Boyutu: 3 GB

Xbox Game Pass bünyesinde yer alan Deep Rock Galactic, sizin için çok önemli bir oyun olabilir. Dört sınıftan birinin kontrolünü elinize alın ve tek başınıza ya da takım tabanlı madencilik görevlerine çıkın. Bu noktada değerli kaynaklar açısından zengin bir gezegen olan ve aynı zamanda çok çeşitli dev böcekler, rakip madencilik makineleri ve derinlerde gizlenen daha uğursuz yaratıklarla dolu bir gezegen olan Hoxxes IV’e atılın.

Her görevin belirli hedefleri vardır. Bu noktada, rastgele oluşmuş her bir mağara sisteminin derinliklerine inin. Hedefleri tamamlarken düşman sürüleriyle savaşın ve işiniz bittiğinde kapsülü çağırın. Uzay istasyonuna döndüğünüzde, arkanıza yaslanın ve iyi yapılmış bir iş için ekiple biraz bira paylaşın. Oyun, her biri kendi güçlü ve zayıf yönleri ve sinerjileri olan dört farklı sınıf rolü sunuyor.

yorum Yap