Xbox Aylık 120 Milyon Aktif Kullanıcı Sayısına Ulaştı

Bildiğiniz üzere Xbox son zamanların en sevilen konsollarından biri haline geldi. Bu ilgiyi karşılıksız bırakmayan Microsoft oyuncuların konsol hakkındaki geri dönüşleri dikkatle dinleyip ona göre hamleler yapmaya alışıyordu. Geçtiğimiz günlerde ise Microsoft CEO’su Satya Nadella Xbox aylık aktif kullanıcı sayısını 120 milyon açıkladı.

Xbox Aylık 120 Milyon Aktif Kullanıcı

Yakın zamanda yapılan bir Microsoft  kazanç tablosu Xbox’ın aylık 120 milyon aktif kullanıcıya ulaşarak yepyeni bir rekor kırdığını bizlere gösterdi. Bu haber hem Xbox Game Studios hem de Bethesda’dan oyunların yer alacağı Xbox Developer Direct gösterisinden bir gün önce açıklandı. Bunun neye işaret ettiğini henüz kimse bilmiyor ancak yakında öğreneceğiz gibi duruyor. Xbox oyun endüstrisinde henüz yeni bir nefer olmasına rağmen rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor.

xbox-aylik-120-milyon-aktif-kullaniciya-ulasti

 

Konsolun son yıllardaki başarısının çoğunu milyonlarca oyuncuya Persona 4 Golden ve Monster Hunter Rise gibi kaliteli oyunlara kolay erişim sağlayan Xbox Game Pass’in yaygınlaşmasıyla elde ettiği düşünülüyor. Bu başarılar, işten çıkarmalar, geliştirici 343 Industries altındaki Halo Infinite’in mevcut durumu ve Activision Blizzard’ı satın almasıyla ilgili olarak FTC’nin açtığı dava gibi bazı önemli aksiliklere rağmen devam ediyor. Salı günü ikinci çeyrek kazanç çağrısında Microsoft CEO’su Satya Nadella, Xbox için aylık aktif kullanıcı sayısının 120 milyona ulaştığını ve yeni bir rekora imza attıklarını belirtti.

Xbox Game Pass’in abonelikler için yeni zirvelere ulaştığını ve abonelere Valorant ve League of Legends gibi oyunlarda premium içeriğe erişim sağlayan Xbox’ın Riot Games ile ortaklığıyla desteklendiğini de açıklamasına ekledi. Nadella, şu anda Xbox Game Studios ve ZeniMax tarafından üretilen oyunlardan da bahsetti ve bu oyunlar hakkında daha fazla detayın verileceğini de açıkladı.

yorum Yap