WB Games San Diego, oynaması ücretsiz bir AAA oyun geliştiriyor

WB Games’in birkaç hafta önce verdiği iş ilanları, şirketin canlı hizmet oyunlarına odaklandığını ortaya koyuyordu. Artık daha fazla iş ilanı yayında ve WB Games San Diego’nun yeni nesil konsollar için oynaması ücretsiz, çapraz platform desteği olan bir AAA oyun üzerinde nasıl çalıştığını gösteriyor.

Oyun hakkında detaylar çok az ancak ilanlara göre tekrar oynanabilir olması amaçlanan çok oyunculu bir AAA aksiyon oyunu olacak. Baş seviye tasarımcısı ilanına göre harita çoğunlukla statik olacak ve ikonik konumların özellikleri oynanışa entegre edilecek. Kıdemli savaş tasarımcısı ilanı ise her biri çeşitli, benzersiz ve dengeli yeteneklere ve hareket setlerine sahip olan birden fazla karakter arasında savaş sistemleri oluşturmakla görevlendirilecek. Ayrıca oyun, Ürün Yöneticisi ve Oyun Sistemleri Tasarımcısı ilanlarına göre bir tür ekonomi sistemine sahip olacak.

WB Games San Diego, oyunu PS5 ve Xbox Series X/S (9. nesil konsollar) için geliştiriyor. Kıdemli Platform Mühendisi pozisyonu da Xbox One, PlayStation 4 veya Nintendo Switch üzerinde uzmanlık, PC geliştirme uygulamalarında yetkinlik ve ideal olarak iOS ve Android SDK’ları hakkında bilgi sahibi olmayı gerektiriyor. Tüm bu platformlar için kullanılacak oyun motoru Unreal Engine 4 olacak. Sunucu tarafında ise Amazon’un web ve sunucu barındırma hizmeti GameLift‘in kullanılacağı belirtiliyor. Amazon GameLift, oturum tabanlı çok oyunculu oyunlar için sunucular sağlayan bir hizmet.

WB Games, yeni projesini bir mobil oyunla destekleyebilir

Mortal Kombat 11 duyuruldu

Son dönemde oyun şirketleri, birbirine entegre olan platformlar arası oyunların kârlılığını keşfetti. Activision, EA ve Ubisoft gibi büyük yayıncılar çapraz platform desteği olan oyunları, mobil deneyimlerle desteklemeyi amaçlıyor. WB Games’de yeni projelerinde benzer hamleler yapmayı planlıyor olabilir. Şirkete bağlı stüdyolar şu anda DC evrenine dayanan Gotham Knights ve Suicide Squad: Kill the Justice League gibi oyunlar üzerinde çalışıyor. Ayrıca WB Games geçtiğimiz haftalarda Middle-earth oyunlarındaki Nemesis Sistemini patentledi. Belki de seri için yeni projeler yolda olabilir.

WB Games San Diego, Ağustos 2019’da ücretsiz mobil oyunlara odaklanan bir stüdyo olarak kuruldu. Ancak geliştiricinin ana şirketi AT&T‘nin yönetim kadrosundaki değişiklikler, San Diego ekibine farklı bir misyon yüklemiş olabilir. Stüdyonun geliştirdiği yeni oyun şu anda gelişiminin erken aşamalarında ve resmi duyuru için uzun bir süre beklemek zorunda kalabiliriz. Son olarak, iş ilanlarının yer aldığı sayfaya buradan erişebilirsiniz.