Watch Dogs: Legion’ın çevrimiçi güncellemesi ertelendi

Ubisoft, Watch Dogs: Legion‘ın 3 Aralık’ta yayınlanacak ücretsiz bir güncelleme ile çevrimiçi özellikler alacağını duyurmuştu. Ancak o zamandan bu yana planlarda değişiklik oldu ve geliştiriciler oyunu kararlı hale getirmeye odaklandı. Aksiyon macera oyununun çevrimiçi bileşeni 2021 yılında gelecek.

Watch Dogs: Legion’da ortaya çıkan sorunları gidermek için hazırlanan 2.20 güncellemesi bu hafta tüm platformlarda kullanıma sunulacak. Yeni yama, oyundaki çökmeleri gidermeyi ve kararlılık iyileştirmelerini hedefliyor. Ayrıca arayüzde ufak değişiklikler de yapıyor. Ubisoft; PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC sürümleri için yama notlarını paylaştı.

Watch Dogs: Legion geliştiricileri tek oyunculu moddaki sorunlara odaklanıyor

Watch Dogs: Legion, PS5, Xbox Series X

Ubisoft, çevrimiçi modun ertelenmesiyle ilgili olarak blog yazısından açıklama yaptı. Geliştirici açıklamasında, “Oyunun sorunlarını çözme vaadimizin bir parçası olarak, Watch Dogs: Legion’ın çevrimiçi modunu 2021’in başlarına ertelemeye karar verdik. Bu gecikme, tek oyunculu moddaki sorunları çözmeye odaklanmamızı sağlayacak ve çevrimiçi deneyimi test ederek modu sorunsuz bir şekilde sunmamız için bize daha fazla zaman verecek.” ifadelerine yer verdi.

Oyuna gelecek çevrimiçi güncellemesi ile dörtlü gruplar halinde kooperatif görevlerde oynayabileceksiniz. Diğer yandan 8 oyunculu ölüm maçı ve Spiderbot Arena da dahil olmak üzere diğer çok oyunculu modlarda rekabet edebileceksiniz. Çevrimiçi modlarda kendi karakterlerinizi oluşturarak Londra sokaklarında ekibinizi büyütmeye devam edebileceksiniz. Açık dünyaya sürekli olarak yeni dinamik etkinlikler eklenecek ve Londra’da kaos sürecek.

Watch Dogs: Legion şu anda PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S Google Stadia ve PC platformlarında mevcut. Çevrimiçi modlar geldiğinde detayları sizlere bildireceğiz.