Vicarious Visions’ın Diablo 2 Remake üzerinde çalıştığı bildirildi

Activision, Crash Bandicoot ve Tony Hawk’s Pro Skater serileri üzerinde çalışan Vicarious Visions‘ın Blizzard Entertainment ile birleştiğini geçtiğimiz günlerde duyurmuştu. Ortaya atılan yeni bir rapor, stüdyonun Diablo 2 Remake üzerinde çalıştığı söylentilerini doğruluyor.

Geçtiğimiz yıl, Diablo 2’nin yenilenen sürümünün Vicarious Visions tarafından ele alındığı iddia edilmişti. Bloomberg’den Jason Schreier, Blizzard’a yakın kaynaklardan aldığı bilgilere göre söylentilerin doğru olduğunu açıkladı. Activision, Vicarious Visions’ın bir süredir Blizzard ile birlikte çalıştığını belirterek konu hakkında yorum yapmayı reddetmişti.

Activision, Diablo 2 Remake hakkında sessizliğini koruyor

Diablo 2 remake

Blizzard’ın Diablo 2 remake sürümünü yürütmekle görevlendirilen geliştirme ekiplerinden birinin geçen yıl dağıtıldığı bildirilmişti. Ardından proje, aynı zamanda Diablo serisine de yardımcı olan Vicarious Visions’a devredildi. İlginç bir şekilde, 2019 yılında Diablo 2’nin orijinal geliştiricileri, remake sürümünün geleceğine dair haberleri reddetti. Onlara göre, Blizzard birçok varlık kaybetti ve sıfırdan başlamak inanılmaz derecede zordu.

Blizzard şu anda heyecanla beklenen Diablo 4 üzerinde çalışıyor. Serinin yeni oyunu ilk olarak BlizzCon 2019‘da duyurulmuştu. Diablo hayranları uzun yıllardır yeni oyuna hasret kaldı ve çıkış tarihi duyurulmasa da, seriye yeni bir halka ekleneceğini bilmek güzel. Blizzard zaman zaman geliştiricileri aracılığıyla oyundan bilgiler paylaşıyor. Detaylara oyunun resmi sitesinden ulaşabilirsiniz. Activision Diablo 2 Remake hakkında açıklama yapmasa da, güvenilir kaynaklardan gelen sızıntılar yenilenen sürümün gerçek olabileceğini gösteriyor.

Activision, Vicarious Visions’ı teknik altyapısını güçlendirmek için 2005 yılında satın almıştı. Şirket, o zamanlar stüdyonun geliştirdiği oyunların milyonlarca kopya sattığını belirterek, başarılı geçmişi nedeniyle ortaklık kurduğunu açıkladı. Blizzard şu anda yeni oyunla meşgulken, stüdyo Diablo 2 Remake projesinin yükünü kaldırmaya yardım ediyor olabilir. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın.