Vampyr’in geliştiricisi Dontnod, 6 yeni oyun üzerinde çalışıyor

Dontnod Entertainment, yeni oyunlar üzerinde yoğun bir şekilde çalışıyor. Stüdyo, son mali raporunda tasarım veya prodüksiyon öncesi aşamalarda 6 yeni oyun üzerinde çalıştıklarını doğruladı. Dontnod bunlardan birinde Focus Home Interactive ile iş birliği yapıyor. Ancak söz konusu oyun Vampyr‘in devamı olmaktan ziyade yeni bir IP olabilir gibi görünüyor.

Dontnod, geçtiğimiz yıldan bu yana Project 7 ve Project 8 olarak adlandırılan iki oyununda yol katetti. İlki, tamamen Dontnod’a ait bir oyun ve baş yapımcı Luc Baghadoust ile kreatif yönetmen Michel Koch’un yönettiği Montréal’deki yeni stüdyoda geliştiriliyor. İkincisi ise Focus Home Interactive ile iş birliği ile geliştiriliyor. Aşağıdaki görsele bakılırsa; proje, daha önce görülmemiş yeni bir oyuna işaret ediyor.

Dontnod, yeni projeleri hakkında sessizliğini koruyor

Dontnod, Focus Home Interactive, yeni oyun

Stüdyonun CEO’su Oskar Guilbert geçtiğimiz yıl yaptığı açıklamada, aksiyon-RPG türünü daha fazla keşfetme girişiminde olduklarını belirtmişti. Dontnod, söz konusu iki oyunun yanı sıra kendi yayınlayacağı, tasarım veya üretim öncesi aşamada olan dört oyun üzerinde daha çalışıyor. Şu ana kadar oyunlara dair pek ipucu verilmedi ancak geliştirici, Square Enix ile yollarını ayırdığı için Life Is Strange oyunu olmayacağını biliyoruz.

Dontnod, oyunlarını kendi yayınlama stratejisinde ilerleme katediyor. Stüdyo markalarından daha fazla değer elde etmek için oyunlarını kendi kendilerine yayınlamanın yanı sıra Asya’da mobil cihazlara yönelik oyunlarının sayısını artırmayı hedefliyor. Bunun nedeni, uluslararası düzeyde başarı yakalayan yüksek kaliteli oyunların yayıncılara olumlu katkılar sağlaması olarak gösteriliyor.

Stüdyonun telif gelirleri, 2020 yılında %83 artırarak 3.8 milyon euroya ulaştı. Bunun başlıca sebebi Twin Mirror’ın başta olmak üzere arka plandaki diğer oyunların istikrarlı satışlarıydı. Life Is Strange önemli bir başarı elde etti ve Vampyr, PlayStation Plus aracılığıyla daha fazla oyuncuya ulaştı. Ayrıca yatırımcılar aracılığıyla yapılan 50 milyon euroluk sermaye artışı da Dontnod’ın geleceğine önemli katkı sağladı. Bu yatırımın 30 milyon eurosu, Çinli eğlence devi Tencent‘tan gelmişti.

yorum Yap