Valheim, Xbox lansman fragmanı aldı

Iron Gate, Valheim ile önemli bir satış başarısı elde etmişti. Stüdyo, yakın zamanda oyunu Xbox Series X/S için de getirdi. Bu nedenle dün, Viking severler için güzel bir gün oldu. Yapım, ilk olarak 2021 yılında Erken Erişim sürümü olarak piyasaya çıkmıştı. Kısa bir süre içerisinde oldukça popüler hale geldi. Bu noktada, düzenli olarak kilometre taşlarına ulaştı. Şimdiye kadar ise 10 milyon adetten fazla satış başarısı gösterdi.

valheim-xbox-lansman-fragmani-aldi

Valheim, Xbox Series X/S için geliyor

Valheim için daha fazla hayran bu heyecan verici macerayı keşfetme şansına sahip oldu. Oyuncuların, oyunun neden bu kadar popüler olduğu konusunda fikir sahibi olmaları için güzel bir şans ayaklarına geldi. Bu noktada, işleri daha iyi bir noktaya taşıması için Game Pass aboneleri de oyunu abonelik kapsamında deneyimleme noktasına erişti. Oyunun fragmanı öncelikle yapımın kazandığı ödülleri göstererek başlıyor.

valheim-xbox-lansman-fragmani-aldi

Ardından oyunun başında olduğu üzere bir Kuzgun sizleri yağmurlu bir günde ormanın içerisine bırakıyor. Düştüğünüz yerden itibaren ormanın içerisinde savunmasız kalıyorsunuz. Bu noktada, kendinize etraftan malzeme toplayarak çeşitli eşyalar üretmeniz gerekiyor. Bu eşyaları da daha sonra ev yapımı gibi barınma alanı oluşturmada kullanıyorsunuz. Oyunda balık tutma, avlanma gibi pek çok yiyecek bulma yöntemi yer alıyor.

valheim-xbox-lansman-fragmani-aldi

Valheim hayranlarına eğlenirken zorlanacakları İskandinav mitolojisinden tanrıları karşılarına diziyor. Her bir tanrının bir zayıf noktası vardır. Bunları bularak, silahınızı onların zaaflarına kullanabiliyorsunuz. Öldürdüğünüzde ise bir av ganimeti kazanırsınız. Bu ganimetle de kendinizi çeşitli konularda geliştirebiliyorsunuz. Yapım, yeni gelen DLC paketleriyle birlikte keşfedilmeyi bekleyen 10 adet harita sunuyor. Bu haritalara bir sandal ya da gemi yaparak ilerleyebiliyorsunuz.

Oyunun en dikkat çeken özelliklerinden birisi de co-op özelliği oluyor. Oyun kendi başınıza oynarken bile eğlenceliyken, arkadaşlarınızla eğlenceyi katlama imkanı vadediyor. Sizler Valheim’in hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin!

yorum Yap