Ünlü İçerik Üretisi 20.000 Dolarlık Pokemon Kartı Satın Aldı

Popüler içerik üreticilerinden biri olan Ludwig, oyuncular tarafından hali hazırda tanınıyordu. Bu yayıncının kendini daha fazla popüler hale getirecek bir adım attığını söyleyebiliriz. Hatta bu adımdan sonra bu içerik üreticisinin aboneleri bir anda arttı. Çünkü merakına yenik düşen Ünlü İçerik Üretisi 20.000 dolarlık Pokemon Kartı satın almıştı.

Ünlü İçerik Üreticisi Abonelerini Arttırmayı Başardı

Belirttiğimiz üzere yayıncının bu hareketi abone kazanmak için yaptığını söyleyemeyiz. Çünkü bu yayıncı zaten böyle çılgın şey yapıyordu. Yayıncı bu hareketi sistemin ne kadar riskli olduğunu anlatmak için yaptığını söyleyebiliriz. TikTok’unda 1,8 milyon takipçili  izleyici kitlesine gönderi paylaşan Ludwig, bir kutu birinci sürüm Pokemon kartı satın aldı. Bu satın almanın ona nasıl geri döneceğini merak etti.

Ludwig’in yaptığı gibi bu 26.000 dolar harcamayı yaparak büyük bir risk aldı. Yayıncının bu parayı geri alamaması bağış atan yayıncıya bağış atan kullanıcıların da parasının çöpe gitmesi demekti. Ne yazık ki bu satın alma kötü bir şekilde sonuçlandı ve Ludwig epey zarar etti.  Eğer yayıncı paketlerinden birinde 1. Sürüm Holo Charizard kartı çekmeyi başarmış olsaydı, bu karttan 250.000 ila 500.000 dolar kazanabilirdi. Çünkü  2021’de, bu seçkin kartın bir kopyası açık artırmada 312.000 $’a satıldı. Bu durum hayranlarını sinir etse de yayıncı bu tepkilere rağmen Tik Tokta  252.000’den fazla görüntüleme ve 38.000’e yakın beğeni kazandı.

Ancak bu boşa giden 20.000 dolar iyi bir fikir değildi. Ludwig bu beğeniyi ve izlenmeyi daha farklı şekilde kazanabilirdi. Umarız ki Ludwig bu arayı en kısa sürede yerine koyabilir.

 

 

 

yorum Yap