Unity Software 300 Çalışanını İşten Çıkartıyor

Unity’nin, Epic Games’in Unreal ve Valve’ın Source‘u ile dünyanın en popüler video oyun motorlarından biri olduğunu hepimiz biliyoruz. 2005 yılında piyasaya sürülen Unity, çeşitli geçti  ve piyasadaki en sevilen oyunlardan bazılarını geliştirmek için kullanıldı. Ancak bu oyun motorunu geliştiren Unity Software yakın zamanda 300 çalışanını işten çıkaracağını açıkladı.

Unity Software Çalışanlarını İşten Çıkartıyor

Unity oyun motoruyla geliştirilen oyunlar arasında SubnauticaPokemon GoOri and the Blind Forest , Cuphead ve Kinetic Games’in korku oyunu olan Phasmophobia gibi büyük oyunlarda yer alıyor. Ayrıca Unity  film ve VR sektörü dahil olmak üzere diğer teknolojiler için de sıkça kullanıldı. Şu sıralar ise Unity Sofware‘nin pek iyi günler geçirdiğini söyleyemeyiz. 

Bu işten çıkarma olayını gerçekleştiren ilk şirket değil geçtiğimiz günlerde. Microsoft’un binlerce kişiyi işten çıkardığı iddia edilen son sızıntıların yanı sıra Amazon’un Luna bölümündeki işten çıkarma duyurusu ile teknoloji endüstrisinde çalışanlar için de durum pek iyi gözükmüyor. Ne yazık ki, şirket yıllar içinde ne kadar büyümüş olsa da The Wall Street Journal’ın bir açıklaması, Unity’den 284 kişinin işten çıkarılacağını iddia etti. Bu iddialar yukarda belirttiğimiz olaylardan dolayı pek de doğru olmayan bir iddia gibi gözükmüyor.

Bazı iddialar bu işten çıkarmaların çalışanların performansıyla alakalı olduğunu iddia etse de teknoloji sektörü şu sıralar ağır bir darbe alıyor. Bunun sebebi olarak Ubisoft’un büyük maddi sıkıntılarla boğuştuğunu söyleyebiliriz. Son olarak şirketlerin nasıl bir politika konusunda nasıl bir yol izleyeceği konusunda birçok iddia olduğunu söyleyebiliriz.

yorum Yap