Ubisoft Club ve Uplay, Ubisoft Connect hizmeti altında birleşiyor

Ubisoft’un oyuncu kulübü Ubisoft Club ve masaüstü uygulaması UPlay, Ubisoft Connect hizmeti altında birleştiriliyor. Ubisoft Connect, 29 Ekim’den itibaren tüm platformdaki oyuncuları bir araya getirerek oyunlardan keyif almalarını ve birbirleriyle bağlantı kurmalarını sağlayacak.

Yayıncının tüm canlı hizmet oyunları ve gelecek yeni oyunlar, Ubisoft Connect’in çeşitli hizmetlerini destekleyecek. Oyuncular Ubisoft hesaplarına PC’de, mobil cihazlarda ve oyun içinde giriş yaparak ekosisteme ücretsiz olarak erişebilecek. Yeni hizmet, kendisine bağlı programların sunduğu ayrıcalıkları kullanıcılarına sunmaya devam edecek.

Ubisoft Connect ile tüm hizmetler elinizin altında olacak

Ubisoft Connect

Ubisoft Connect, yerini aldığı hizmetlere benzer şekilde sadakat programı aracılığıyla çeşitli ödüllerin kilidini açmanıza izin verecek. Yani hizmete dahil olan oyunları oynayarak efsanevi silahlar, karakter kıyafetleri, ifadeler ve sarf malzemelerinin kilidini açabileceksiniz. Ubisoft Connect’te seviyeniz her yükseldiğinde yeni ödüller için harcayabileceğiniz Units kazanacaksınız.

Hangi platformda olursanız olun istatistiklerinizi arkadaşlarınızla karşılaştırabilecek ve kişiselleştirilmiş ipuçlarına erişebileceksiniz. Oynadığınız oyunlardan istatistiklere, lider tablolarına ve Akıllı Bilgi‘ye erişebileceksiniz. Akıllı Bilgi, oyun oturumlarınızı iyileştirip yeteneklerinizi geliştirebilmeniz için topluluktan kişiselleştirilmiş ipuçları ve püf noktaları alabilmenizi sağlayacak. Ayrıca henüz tamamlamadığınız Mücadeleler ve Units ile alabileceğiniz muhteşem Ödüller hakkında günlük anımsatıcılar da alabileceksiniz.

Mücadeleler, oynadığınız oyunlarda tamamladığınız görevlerle Ubisoft Connect TP’si, oyun içi para birimi ve benzersiz ödüller kazanmanızı sağlarlıyor. Ubisoft, Mücadele sisteminin eski oyun kataloğundaki mücadele sisteminin etkin olmayacağını ve bu nedenle tüm mevcut ödülleri sunarak 1.000’den fazla ödülü ücretsiz olarak vereceğini belirtiyor. Ubisoft Club’ın sadakat programı kapsamında kazandığınız Club Units ve XP miktarı, Ubisoft Connect’e aktarılacak.

Tüm platformlarda çapraz ilerleme desteği sunulacak

Assassin's Creed Valhalla oynanış fragmanı

Ubisoft Connect kaydettiğiniz dosyalara bağlanıp aktarmanıza ve Ubisoft oyunlarındaki ilerlemelerinize tüm platformlarda erişebilmenize olanak tanıyacak. Şimdilik bu ayrıcalık Hyper Scape, Assassin’s Creed Valhalla, Immortals Fenyx Rising, Riders Republic gibi yeni ve canlı hizmet oyunlarında kullanılabilecek.

Ubisoft’un yaptığı değişiklikle heyecan verici yeni oyunlarına hazırlık yapıyor. İlk olarak Watch Dogs: Legion, 29 Ekim’de PS4, PC ve Xbox One için piyasaya sürülecek. Ardından yeni nesil konsolların lansmanıyla birlikte PS5 ve Xbox Series X/S sürümleri gelecek. Ardından Assassin’s Creed Valhalla, 10 Kasım’da oyuncularla buluşacak. Immortals: Fenyx Rising ise 3 Aralık’ta çıkacak. Oyunların şimdiki nesil sürümlerini satın alanlar, yeni nesil sürümlere ücretsiz yükseltme yapabilecek.

Ubisoft Connect, 29 Ekim’de aktif olacak ve oyunculara daha kapsamlı bir ekosistem sunacak. Yeni hizmet için yayınlanan tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz. Ayrıca yeni ekosistemle ilgili tüm sorularınıza buradan cevap bulabilirsiniz.

Ubisoft Connect tanıtım videosu: