Ubisoft’un Avatar oyunu Nisan 2022’den önce gelmeyecek

Ubisoft, heyecan uyandıran Avatar oyununun çıkış tarihi hakkında açıklama yaptı. Yayıncı, yatırımcılarla yaptığı son mali toplantıda resmi Avatar oyununu 2022-2023 mali yılına ertelendi. Yani projeyi Nisan 2022’den önce göremeyeceğimiz doğrulanmış oldu.

Avatar oyunu, açıklamaya göre Nisan 2022 ile Mart 2023 tarihleri arasında oyuncularla buluşacak. Diğer yandan ikinci filmin Aralık 2022’de yayınlanması planlanıyor. Oyunun filmle birlikte destekleyici bir rolü olacaksa iki proje birbirine yakın tarihlerde gelebilir. Ne yazık ki Ubisoft daha fazla ayrıntı ortaya koymadı. Ancak Avatar için planlanan tarihlere bakılırsa PS5 ve Xbox Series X için geleceğini varsayabiliriz. Elbette PC sürümü de bunlara eşlik edecektir.

Avatar oyunu hakkındaki detaylar hala perde arkasında

Avatar: Pandora Rising

The Division’ın arkasındaki ekip olan Massive Entertainment, Avatar projesinin geliştirilmesine liderlik ediyor. Şubat ayında yapılan son açıklamada Yapımcı Jesper Karabanov, ekibin oyunu geliştirmek için sıkı bir şekilde çalıştığını açıklamıştı. Karabanov, “Evet, oyun hala yapım aşamasında ancak hakkında konuşamam.” diyerek sessizliğini korumuştu.

Ubisoft aynı toplantıda Far Cry 6 ve Rainbow Six Quarantine’in de gecikeceğini duyurmuştu. Stüdyolar pandemi döneminin getirdiği zorluklarla başa çıkmakta zorlanıyor ve evden çalışma modeli işleri yavaşlatıyor. Ubisoft projelerin 2021-2022 mali yılına ertelediğini duyurdu. Yani Nisan 2021 ile Mart 2022 arasında çıkış yapacaklar. Bu nedenle Avatar’ın bir sonraki yıl için planlanması sürpriz olmadı.

Ubisoft, Avatar’ı ilk olarak 2017’nin başlarında konsollar ve PC için açıklamıştı. Oyun hakkında detaylar az olsa da Pandora‘da geçeceğini ve Na’vi karakterini içereceğini biliyoruz. Ubisoft’un duyurunun ardından yaptığı açıklamaya göre oyun, James Cameron’un seri için planladığı dört devam filmi ile birlikte Avatar evrenini heyecan verici ve yenilikçi yollarla derinleştirmeyi hedefliyor. Gelecek güncellemelerden sizleri haberdar edeceğiz.