Ubisoft bazı yeni oyunlarını AAAA olarak tanımlıyor

AAA oyun terimi uzun zamandır hayatımızda ve stüdyoların büyük ölçekli projelerini tanımlamak için kullanılıyor. Başta Microsoft olmak üzere bazı stüdyolar yeni nesil oyunları AAAA olarak tanımlamaya başladı. Ancak şu ana kadar bu terimlerin yüksek bütçenin ötesinde ne anlama geldiğine dair çok az netlik var. Bir Ubisoft geliştiricisi, yayıncının bazı yeni oyunlarını AAAA olarak tanımladı.

Şirket, yeni nesille birlikte AAAA oyun çağına geçiş yapmaya hazırlanıyor. Şirketin bazı geliştiricileri LinkedIn profillerinde Beyond Good & Evil 2 ve Skull & Bones gibi oyunlardan AAAA projeler olarak bahsediyor. Dahası stüdyonun çalışmaları arasında henüz duyurulmamış AAAA oyunlar da var.

Ubisoft geliştiricileri üzerinde çalıştığı oyunlardan AAAA olarak bahsediyor

Ubisoft Paris’in Kıdemli Sanat Teknik Yönetmeni Cyril Masquilliere, Beyond Good & Evil 2‘yi “açık evren AAAA oyunu” olarak tanımlanıyor. Ubisoft Singapore’un Baş Yapımcısı François Logeais’in profilinde ise gelişimine yeniden başlanan Skull & Bones hakkında, “AAAA canlı hizmet oyunu ve Ubisoft için yeni stratejik marka” ifadesi yer alıyor.

Diğer yandan Berlin stüdyosundan Yoni Dayan, LinkedIn profilinde henüz duyurulmamış bir AAAA oyun üzerinde çalıştığını belirtiyor. Son olarak, Ubisoft Bordeaux’dan Fabian Saloman, profiline stüdyonun AAAA projeleri için işe aldığını yazdı. İlginç bir şekilde Saloman’ın profilinde 4A yerine AAA yazıyor. Ancak bu değişikliğin yakın zamanda yapıldığı ve başlangıçta Stüdyonun AAAA oyun üzerinde çalıştığı görülüyor. Saloman’ın neden böyle bir değişiklik yapma ihtiyacı duydupu bilinmiyor.

Ubisoft, 10 Eylül TSİ 22:00’de ikinci UbiForward canlı yayınını gerçekleştirecek. Yayıncı etkinlikte Watch Dogs: Legion, Hyper Scape ve Rainbow Six Siege gibi oyunların yanı sıra daha önce Gods & Monsters olarak tanıtılan ve artık ismi değişen Immortals Fenyx Rising‘e de yer verecek. Belki bu 4A oyunlardan birini canlı yayında tanıtabilirler.