Ubisoft 2 Yeni Far Cry Oyunu Üzerinde Çalışıyor Olabilir

Söylenti kaynaklarına göre Ubisoft şu anda iki yeni Far Cry oyunu geliştiriyor. Biri tek oyunculu devam oyunu olan Far Cry 7 ve ayrı bir multiplayer spin-off oyunu. Far Cry 1 ve Far Cry 2 oyunları birbirinden oldukça farklıydı. Ancak Far Cry 3 bu durumu değiştirmişti. Ubisoft Montreal, otantik bir açık dünya, karizmatik bir kötü adam, bazı üsler, katil yerel vahşi hayvanlar ile seriyi bambaşka bir seviyeye taşımıştı.

Yeni Far Cry Oyunu Permadeath tabanlı olabilir!

Far Cry oyun genişleme paketleri ve DLC’ler biraz farklı konsepte sahip olabiliyor. Ancak oyuncuların alışkın oldukları oyun formatına genel olarak uyulduğunu görüyoruz. Tamamen çok oyunculu bir Far Cry oyunu seriyi sahip olduğu tarz ve oyun formatından çıkarabilir. Söylenti kaynaklarına göre permadeath, bir sırt çantası sistemi, sözleşmeler ve daha fazlası gibi mekanikleri olan bir shooter oyunu olacak. Site, çıkarma bölgelerini ve hazine sandıklarını içeren ekran görüntüleri gördüğünü söylüyor.

Permadeath hakkında bilgisi olmayanlar için, oyunlar için bir kavramdır ve karakterin ölümünden sonra geri dönüşsüz olarak yok olduğu anlamına gelir. Bu oyunlarda karakterin yapabileceği hatalar sonucu ölmesi sonucunda oyuna baştan başlamak zorunda kalınabilir.

Ubisoft 2 Yeni Far Cry Oyunu Üzerinde Çalışıyor Olabilir

Escape From Tarkov ve Hunt: Showdown gibi permadeath tabanlı oyuncuyu ölünce yeniden başlamasına sebep olan oyunlar, oyuncuları diğer oyuncular ve yapay zeka tehditleri ile dolu bir haritayı basmaya, tüm loot’larını kazanmaya ve eşyalarını kaybetme riskiyle dolu belirli bir noktada çıkmaya teşvik ediyor. Söylenti kaynakları tarafından belirtilen bir diğer detay ise çok oyunculu Far Cry’nin “Alaska’nın uzak ormanlarında konuşlandırıldığı” bir oyun bölgesinde geçecek olması. Bu durum Far Cry oyunları için potansiyel konular hakkında yapılan eski bir Ubisoft anketi ile eşleşiyor. Bu da Ubisoft’un oyuncuların fikrini önemsediğini gösteriyor.

Başka bir kaynak ise, Ubisoft’taki kontaktlarının da her iki oyunun varlığını desteklediğini bildirdi. Aynı zamanda, Far Cry devam oyununun Snowdrop oyun motoruyla yapılacağını, Avatar: Frontiers of Pandora, The Settlers: New Allies, Splinter Cell gibi yeniden yapım ve açık dünya Star Wars oyunları gibi birçok Ubisoft oyununda kullanılacağını belirttiler.

yorum Yap