Turtle Beach oyuncu kulaklıkları 30 milyondan fazla sattı

Oyun kulaklığı ve aksesuar üreticisi Turtle Beach önemli bir başarıya ulaşarak sektörde dalga yarattı. Turtle Beach, 2005 yılında kurulmasından bu yana 30 milyondan fazla oyuncu kulaklığı sattı. Şirket ayrıca son 7 yıl boyunca oyuncu kulaklığı satışlarında ve son 9 yılda elde ettiği gelirle pazar lideri oldu.

Turtle Beach CEO’su Juergen Stark basın açıklamasında: “30 milyon dönüm noktasını aşmak, inovasyona öncülük etme ve en yüksek kaliteli oyun kulaklığı ürün yelpazesini sunma vaadimizi destekleyen büyük bir başarı ve Turtle Beach markasının gücünü gösteriyor.” dedi.

Donanım üreticisi bu başarısına 2019’da yeni ürünlerle devam etmeyi planlıyor. Turtle Beach’in web sitesinde belirtildiği üzere; Recon 70 kablolu kulaklık daha iyi bas tepkisi, ses yalıtımı, kaydırılabilir mikrofonu ve 40 mm’lik hoparlörleriyle Recon 50’den bir adım ileride. Diğer modellere göre nispeten daha ucuz bir fiyata sahip olan Recon 70, 1 Mayıs itibarıyla 39 dolardan satışa sunulacak.

Üreticiye göre, Turtle Beach Stealth 600 kablosuz kulaklık özellikle Amerika kıtasında en çok satan kablosuz oyun kulaklığı olmaya devam etti. 99.95 dolardan satılan Superhuman Hearing ses ayarıyla öne çıkıyor. Bu ayarla Turtle Beach, rakip oyunculara göre en ince sesleri bile duyarak avantaj elde edebileceğinizi iddia ediyor. Ayrıca Üreticiye göre arkanızdan gizlice gelen düşmanların ayak seslerini duyabilecek, uzaktaki araçları farkedebilecek ve en ince sesleri duyarak pusulardan kaçınabileceksiniz.

Ancak yapılan incelemelerde Turtle Beach’in Superhuman Hearing özelliği eleştirildi. Bazı oyuncular özelliğin oyun içi sesleri azaltarak algılamayı zorlaştırdığını düşünüyor. Ancak özellik kapatılınca amiral gemisi kulaklık yine de piyasadaki en iyi ses deneyimlerinden birini sunuyor.

yorum Yap