Treyarch’ın Call of Duty 2020 üzerinde çalıştığı ortaya çıktı

Birkaç hafta önce, Call of Duty serisinin geliştiricilerinden Treyarch‘ın 2020’de gelecek yeni oyunun gelişimini Sledgehammer Games’ten devraldığı ortaya çıkmıştı. Activision’dan henüz resmi bir doğrulama gelmese de, Treyarch’ın 2020’de yayınlanacak yeni nesil bir AAA oyunu üzerinde çalıştığı oraya çıktı.

CharlieINTEL tarafından ortaya çıkarılan bir iş ilanı, oyun motoru için araçlar geliştirecek kıdemli mühendis arıyor. İş ilanı artık değiştirilmiş olsa da, birkaç gün önce yayınlanan ilk ilanda “2020 için yeni nesil AAA oyunu” üzerinde çalışıldığı açıkça belirtiliyordu. Yeni ilan 2020 ibaresi kaldırılmış olarak tekrar yayınlandı.

Call of Duty 2020‘nin Soğuk Savaş döneminde, Vietnam’da geçeceği bildirildi. Activision, Sledgehammer ile birlikte gelişimde öncü bir rol üstlenmişti ancak şimdi her iki stüdyo da Treyarch’ı destekleyecek. Kotaku, Sledgehammer ve Raven’ın tek oyunculu hikaye üzerinde yaptığı çalışmaların, gelecek sonbaharda yeni nesil PlayStation ve Xbox konsollarıyla birlikte gelecek olan Black Ops 5’e devredileceğini iddia ediyor. Yani Call of Duty: Black Ops 5 soğuk savaş döneminde geçen hikaye moduyla gelebilir.

Call of Duty serisi bu yıl Modern Warfare ile geri dönecek ve sevilen seri yeniden başlayacak. Call of Duty: Modern Warfare konsol ve PC oyuncuları arasında tam çapraz oyun desteğiyle 25 Ekim 2019’da gelecek. Serinin yeni oyunu hakkında tüm detaylara buradan erişebilirsiniz.