The Pedestrian’ın PS5 ve PS4’e geleceği tarih duyuruldu

Skookum Arts’ın 2.5D bulmaca platform oyunu The Pedestrian, 29 Ocak Cuma günü PS5 ve PS4 için gelecek. Oyun, geçtiğimiz yıl Steam aracılığıyla PC platformunda yayınlanmış ve oyuncular tarafından olumlu yorumlarla karşılanmıştı.

Oyuncular, The Pedestrian’ın üç boyutlu dünyasında iki boyutlu bir insan figürünü yönlendiriyor. Karakterin ilerlemek için çeşitli işaretleri yeniden düzenleyip birbirine bağlayarak zorlu bulmacaları tamamlaması gerekiyor. Oyunun PS5 ve PS5 sürümü, geçtiğimiz yılın Ağustos ayında gerçekleşen State of Play canlı yayınında duyurulmuştu. Platform ve bulmaca deneyimi, sonunda konsol oyuncularıyla buluşuyor.

The Pedestrian, üç kişilik bir ekip tarafından altı yılda geliştirildi

Bağımsız bir stüdyo olan Skookum Arts, ABD’nin Ohio eyaletinde yaşayan üç arkadaş tarafından kuruldu. Üçlü, oyun geliştirme konusunda bir geçmişe sahip değildi ve projeye temelden başlamak zorunda kaldı. Sonuç olarak The Pedestrian’ın tamamlanması yaklaşık 6 yıl sürdü.

Stüdyo ilk olarak benzersiz bir bulmaca mekaniği bulmak için birçok prototip oluşturdu. Bulmaca düzenleyicisiyle yaptıkları hareket etme ve işaretleri birbirine bağlama mekaniklerini oyunun merkezine koydu. Sonunda oyun ve bulmaca olmak üzere iki farklı mod ortaya çıktı. Oyun modu, oyuncuların karakteri kontrol edebilmesini ve bulmaca modu ise bulmaca düzenini değiştirebilmelerini sağlıyor.

The Pedestrian, ilerleyen zamanlarda Xbox Series X, Xbox Series S ve Nintendo Switch konsollarına da gelecek. Oyunun State of Play canlı yayınında gösterilen fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.