The Last of Us Part 2 ve Ellie üçüncü şahıs nişancıda çığır açacak

Naughty Dog, PlayStation 3’teki sevilen oyunu The Last of Us’ta olduğu gibi PS4’e özel The Last of Us Part 2‘de de sınırları zorluyor. Oyuncular oyunun grafik kalitesinde ve oynanışta dikkat çekici iyileştirmelerle karşılaşacaklar. Bu noktada animasyonlar daha fazla öne çıkacak. Eğer Neil Druckmann’ın Naughty Dog’un yaptığı çalışma hakkındaki ifadeleri doğruysa, Ellie animasyonlarıyla “kontrolü en iyi üçüncü şahıs aksiyon karakterlerinden” biri olabilir.

PlayStation Blog‘a konuşan Druckmann, PS4’ün imkanlarının ekibin The Last of Us Part 2’de mümkün olandan çok daha fazlasını başarmasına izin verdiğini söyledi. Daha büyük bir dünya ve enfekte ordular açıkça gelişecek olsa da animasyondaki gelişmeler daha fazlasını vadediyor. Ortak Yönetmen Anthony Newman daha önce karakter hareketlerinin daha akıcı görünmesini sağlayan, animasyonları kare kare birleştiren hareket eşleştirme sistemi hakkında konuşmuştu. Druckmann ve Newman’ın ifadeleri Ellie’nin en iyi animasyona sahip üçüncü şahıs aksiyon karakterlerinden biri olabileceğini öne sürüyor.

“The Last of Us’ta düşman sayısı ve seviyelerin büyüklüğünde hafıza ve işlem gücünün sınırlarına ulaşıyorduk. Artık çok daha geniş bir ortama, zombi sürüsü sıklığına ve büyük bir alanda sizi arayan çeşitli düşman ekiplerine sahibiz.

Ellie, hareket eşleştirme adı verilen tamamen yeni bir animasyon sistemine sahip. Sadece Ellie değil, bütün karakterler. Hareketi daha duyarlı, aynı zamanda daha gerçekçi kılıyor. Bu yüzden Ellie en iyi kontrol edilen ve görünen üçüncü şahıs aksiyon karakterlerinden biri.

Yüzlerde ve hareket yakalamadaki kararlılığımızla aktörlerin sahnede yaptıklarını daha iyi çevirebiliyor, nüansları yakalayabiliyoruz. Dolayısıyla diyaloglar yerine birinin göz kırpma veya bakışlarına daha fazla güvenebiliyoruz. Yazarlığın eskisinden çok daha farklı olmasını sağlıyor.”

Naughty Dog’un etkileyici çalışmaları The Last of Us Part 2’nin oynanış görüntülerinde de belirgin olarak görülüyor. Ellie’nin her hareketi özenli, akıcı ve doğal görünüyor. Bunun tam oyunda nasıl yansıtılacağını bilemesek de bugüne kadar gösterilenlerden daha etkileyici olabilir.

The Last of Us Part 2, 21 Şubat 2020’de PlayStation 4‘e özel olarak gelecek. Ardından Dark Horse 3 Mart’ta konsept resimler, yaratıcı yorumları ve diğer içeriklerle dolu 200 sayfalık bir sanat kitabı olan The Art of the Last of Us Part 2’yi yayınlayacak.