The Last of Us Part 2’nin çıkış tarihi ertelendi

The Last of Us Part 2‘nin çıkış tarihi geçtiğimiz haftalarda PlayStation’ın State of Play canlı yayınında açıklanmıştı. Ancak kısa süre sonra hayranları üzecek haber geldi… PlayStation ve Naughty Dog merakla beklenen yeni oyunlarının çıkış tarihini erteledi.

The Last of Us Part 2, yaklaşık 3 ay ertelendi ve yeni çıkış tarihi 29 Mayıs 2020 olarak duyuruldu. Oyunun yönetmeni Neil Druckmann haberi PlayStation Blog aracılığıyla da doğruladı. Druckmann, devam oyununu sabırla bekleyen oyuncular için üzücü duyurusunu şu satırlarla aktardı:

“Dolandırmadan konuya giriyorum ve olağandışı yeni haberi veriyorum. The Last of Us Part 2’nin yeni çıkış tarihi 29 Mayıs 2020.

Biliyorum. Yaklaşık 1 ay önce oyunla patlama yaptık, medyanın oyunu iki saatten fazla oynamasına izin vererek birlikte yeni hikaye fragmanımızı ilk kez tartıştık ve çıkış tarihini açıkladık. Topluluğumuzdan gördüğümüz olumlu tepki çok yoğun oldu. Takım üyeleri arasında da enerjiyi hissedebilirsiniz. Uzun yıllar boyunca bir şey üzerinde çalıştıktan sonra, sıkı çalışmalardan onay bilgisi almak canlandırıcıdır.

Ancak son birkaç hafta boyunca oyunun bölümlerini kapatırken, bütünüyle Naughty Dog kalitesi olarak adlandırdığımız seviyeye getirmek için yeterli zamanımız olmadığını fark ettik. Bu noktada iki seçenekle karşı karşıya kaldık: Oyunun bazı kısımlarından ödün vermek ya da daha fazla zaman kazanmak. İkinci yoldan gittik ve yeni çıkış tarihi, ekibimizdeki stresi azaltıp her şeyi memnun kalacağımız seviyeye kadar tamamlamamızı sağlıyor.

Vizyonumuzdan ödün vermek zorunda kalmayacağımız için rahatlamış olsak da, ertelemeden kaçınamadığımız için hayal kırıklığına uğradık. İhtiyacımız olan iyileştirme sürecini öngörebilmeyi diliyoruz, ancak oyunun büyüklüğü ve kapsamı bu noktada üstün geldi. Hayranlarımızı hayal kırıklığına uğratmaktan nefret ediyoruz ve bunun için üzgünüz.

Umuyoruz ki, bu ek sürenin The Last of Us Part 2 için en yüksek kaliteye olan bağlılığımızın yanı sıra, tutkumuzu da yaşattığını anlıyorsundur. Ekstra birkaç ayın hepimiz için çok zorlu bir bekleyişe katlanmak olduğunu biliyoruz. Sabrınız ve desteğiniz için minnettarız. Gelecek Mayıs’ta gelin ve Ellie ile The Last of Us Part 2’ye yeniden katılın.”

Yani kısaca stüdyo heyecanla beklenen The Last of Us Part 2’yi daha kaliteli hale getirmek için ek süreye ihtiyaç duyuyor. Umarız daha iyisini yaparlar ve PlayStation oyuncularına, sabırlı ve vefalı hayranlara kendilerini affettirebilirler.

The Last of Us Part 2 hakkında gelecek haber ve güncellemeleri buradan takip edebilirsiniz. Takipte kalın!