The Last of Us Part 2 çok oyunculu mod içermeyecek

Naughty Dog’un yönetmenleri Anthony Newman ve Kurt Margenau E3 2018’de The Last of Us Part 2 için çok oyunculu bileşeni geri getirme planlarının olduğunu söylemişlerdi. Görünüşe göre planlar tamamen değişti. Geçtiğimiz gün gerçekleşen basın etkinliğinde çok oyunculu modların deneyimin parçası olmayacağına dair onay geldi.

USgamer‘a konuşan Oyun Tasarımcısı Emilia Schatz, The Last of Us Part 2’nin selefinden farklı olarak çevrimiçi bileşen içermeyeceğini açıkladı. Aksine geliştirici ekip yalnızca tek oyunculu bir deneyim sunmaya odaklandı. Schatz yayıncıya “Tek oyunculu deneyime odaklanıyoruz, yani sadece tek oyunculu bir oyun yapıyoruz.” dedi. Etkinliğin ardından gerçekleşen eposta trafiğinde de bir Sony temsilcisi aynı ifadeleri tekrarladı: “Doğru, tek oyunculu bir oyun.”

İlk oyundaki Factions bölümü temel deneyime benziyordu ve gizlilik büyük öneme sahipti. Ancak ne yazık ki The Last of Us Part 2’de bu çok oyunculu deneyim olmayacak. Çevrimiçi campaign modları genellikle çok sayıda tek oyunculu yapıma tekrar oynanabilirlik katıyor. Facebook hesabınızı bağlamak ve arkadaş listenizdeki isimlerin korumaya çalıştığınız grubun hayatta kalanları olarak sunulması güzel bir özellikti. Yine de endişelenmeyin. Dünyanın sona erdiği tarihi kutladığımız 26 Eylül’deki Salgın Günü‘nde yaşanacak çok fazla heyecan olacak.

Uzun zamandır beklenen PlayStation 4’e özel The Last of Us Part 2’nin çıkış tarihi 21 Şubat 2020 olarak açıklandı. Oyunun fragmanına ve piyasaya sürülecek sürümlerinin tamamına buradan erişebilirsiniz.