The Last of Us Part 2 çıkış tarihi sızıntısı reddedildi

The Last of Us Part 2 son günlerde heyecan verici gelişmelerle gündeme oturdu. Artık PlayStation State of Play yaklaşıyor ve heyecanla beklenen devam oyununun çıkış tarihini daha fazla beklemek zorunda kalmayabiliriz. İsviçreli perakendeci Softridge de söylentilere bir yenisini daha eklese de sonrasında açıklama yaptı.

Softridge’in web sitesine göre Naughty Dog’un yeni oyunu The Last of Us Part 2, 28 Şubat 2020’de satışa sunulacak. Çıkış tarihinin yanı sıra Standart, Special ve Collector’s olmak üzere 3 farklı sürümle geleceği belirtiliyor. Aylardır ortaya atılan söylentilerde ve sızıntılarda Şubat 2020 yayın penceresi işaret ediliyordu ve yeni tarihin PlayStation State of Play yayını öncesinde ortaya çıkması makul görülebilirdi. Maalesef Softridge’in sitesini güncellemekten sorumlu olanlar sayfanın sadece yer tutucu olduğunu onayladı.

The Last of Us Part 2 çıkış tarihi sızıntısı reddedildi

Yine de umudunuzu yitirmeyin. The Last of Us Part 2’nin gelecek Şubat ayında çıkacağını ağzından kaçırmak üzere olan Ellie’nin seslendirme sanatçısı Ashley Johnson‘ın yanı sıra Kotaku editörü Jason Schreier‘da aynı aralığı öne sürdü. Ayrıca Death Stranding’in çıkış tarihi duyurulmadan önce bildiren Çinli oyun forumu A9VG’nin bir kullanıcısı da oyunun Şubat 2020’de çıkacağını yazdı.

Şimdilik 24 Eylül Salı 23.00’da gerçekleşecek olan State of Play’e kadar beklemek zorundayız. Naughty Dog yayın sırasında duyurular arasında yer alan The Last of Us Part 2 için tanıtım serisine başladı:

The Last of Us Part 2 için gelecek tüm haber ve duyuruları takip edeceğiz ve sizlere ulaştıracağız.