The Elder Scrolls Online: Console Enhanced, PS5 ve Xbox Series X/S’e geliyor

Zenimax Online ve Bethesda, The Elder Scolls Online’ın yeni nesil sürümlerini duyurdu. The Elder Scrolls Online: Console Enhanced, PS5 ve Xbox Series X/S için geliştirilmiş özelliklerle gelecek. Console Enhanced sürümü, 8 Haziran tarihinde yayınlanacak ve tüm oyuncuları için ücretsiz olacak.

The Elder Scrolls Online, yeni nesil konsollarda geriye dönük uyumluluk yoluyla oynanabiliyor. Ancak Console Enhanced, PS5 ve Xbox Series X/S’in donanım gücüyle daha fazlasını sunacak. Yeni nesil sürümler, Performans Modu ile oyunun 30 FPS yerine 60 FPS‘de çalışmasını sağlarken, görüş mesafesini iki katına çıkarıyor. Ayrıca dokular, geniş ekranlarda daha iyi görünmesi için yüksek çözünürlükte olacak.

The Elder Scrolls Online: Console Enhanced, PS5, Xbox Series X/S

Güncellenen kenar yumuşatma, yeşilliklerin, çimenlerin ve yapıların pürüzlü ana hatlarını kaldıracak ancak yakın mesafede daha keskin detaylar ortaya koyacak. Yeni eklenen düzlemsel yansımalar, özellikle su kütlelerine sahip Summerset gibi alanlarda dikkat çekecek. Ayrıca dolaylı aydınlatmayı daha gerçekçi ve doğal hale getirmek için Screen Space Global Illumination özelliği kullanıldı ve gölge çözünürlüğü iki katına çıkarıldı. Son olarak, daha iyi arka plan görünümleri için dairesel alan derinliği varsayılan olarak etkinleştirilecek.

The Elder Scrolls Online: Console Enhanced, daha iyi grafiklerin dışında PS5 ve Xbox Series X/S konsollarının SSD avantajı sayesinde yükleme sürelerini ortalama yarı yarıya azaltıyor. Yeni nesil sürümler piyasaya sürülmeden önce Performans ve Çözünürlük modları da dahil olmak üzere daha fazla bilgi açıklanacak. Console Enhanced sürümündeki değişiklikleri görmek için aşağıdaki önizleme videosunu izleyebilirsiniz.DrqRUcSLVd4

The Elder Scrolls Online: Console Enhanced önizleme videosu:

Yeni nesil sürümler, yıl boyu süren Gates of Oblivion macerasının ikinci bölümü olan Blackwood genişlemesi ile aynı gün gelecek. The Elder Scrolls Online oyuncuları, yeni Blackwood bölgesinde Daedric Prince Mehrunes Dagon’un hikayesine bağlanan 30 saatlik yeni bir maceraya atılacaklar. Ayrıca Companions sistemi, 12 oyuncuya kadar Rockgrove Denemesi, Oblivion Portals olarak bilinen bir dünya etkinliği, açık zindanlar, dünya boss’ları ve bağımsız görevler gibi birçok yeni özellik sunulacak.

The Elder Scrolls Online’ı henüz denememiş olanlar 13 Nisan’a kadar devam edecek ücretsiz oyun etkinliğinden yararlanabilir. Deneme süreci; ana oyuna, Vvardenfell’e ve Blackwood Prologue’a erişim sağlıyor.

yorum Yap