The Division 2, yeni nesilde geriye dönük uyumlulukla oynanabilecek

Ubisoft, Rainbow Six Siege’e yeni nesil konsollar için yükseltme geleceğini açıklamasının ardından The Division 2 için de planlarını duyurdu. The Division 2’nin PS4 ve Xbox One kopyasına sahip olan oyuncular, üçüncü şahıs nişancı oyununu geriye dönük uyumluluk sayesinde PS5 ve Xbox Series X’te de oynayabilecek.

Geliştirici Massive Entertainment’tan gelen açıklamalar göz önüne alındığında, üçüncü şahıs nişancının yeni nesil geliştirmeler alması pek olası görünmüyor. Yani 4K çözünürlük ve 120 FPS gibi ayrıcalıklar yerine sadece geriye dönük uyumluluk desteği olacak. Ayrıca, The Division 2’nin yeni nesil sürümlerinin ne zaman erişilebilir olacağına dair bilgi gelmedi.

The Division 2 yol haritasının kalan kısmı açıklandı

The Division 2, Ubisoft

Geliştiriciler, The Division 2 Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Görevinize gelecek nesilde devam edin. The Division 2’nin geriye dönük uyumluluk sayesinde PlayStation 5, Xbox Series X ve Xbox Series S’de oynanabileceğini duyurmaktan heyecan duyuyoruz!” ifadelerine yer verdi. Bunun yanı sıra Ubisoft Forward canlı yayınında oyunun yol haritası da açıklandı.

Ubisoft, dünkü UbiForward etkinliğinde The Division 2’nin yıl sonuna kadarki yol haritasını da açıkladı. Oyunun 3. Sezonu, 22 Eylül’de yeni silahlar, teçhizatlar, kostümler ve etkinliklerle gelecek. Aynı gün ücretsiz Summit PvE Modu da oyuncularla buluşacak. 4. Sezon ise Aralık ayında Former Acting Commander’ın dönüşüyle birlikte yine yeni teçhizatlar, silahlar ve etkinlikler getirecek. Son olarak, bu kış için Özel Etkinlik de planlanıyor. Ancak etkinlikle ilgili bilinen tek şey “Nightmare” kod adı. Yol haritasıyla ilgili detaylara buradan göz atabilirsiniz.

The Division 2, yeni nesil konsolların gücünden sonuna kadar faydalanmayacak. Ancak yine de PlayStation 5, Xbox Series X ve Series S üzerinde oynanabilecek olması iyi haber. Ubisoft’un bir diğer oyunu Rainbow Six Siege ise yeni nesilde 4K çözünürlük ve saniyede 120 kare desteği sunarak gerçek bir değişim geçirecek.