WhatsApp Görsel Kalitesi İçin Varsayılan Ayarı Değiştirmeyi Düşünüyor

WhatsApp Görsel Kalitesi İçin Varsayılan Ayarı Değiştirmeyi Düşünüyor
WhatsApp'ın yeni özelliği sayesinde, varsayılan olarak görsel ve video kalitesini seçme imkanı geliyor. Artık kullanıcılar, standart veya yüksek çözünürlük arasında tercih yapabilecekler.

WhatsApp, belge olarak paylaşmadığınız sürece tüm görselleri ve videoları sıkıştırır. Ve birçok kişi WhatsApp üzerinden paylaşılan görsel ve videoların kalitesinin düşmesinden rahatsız oluyor. Geçen yıl uygulama, HD (aslında 4K çözünürlük) kalitesinde medyayı paylaşma özelliğini tanıttı, ancak bu seçeneği açıkça seçmeniz gerekiyor. Her zaman HD seçeneğini seçmekten sıkıldıysanız, bir sürprizle karşı karşıya olabilirsiniz.

whatsapp-gorsel-kalitesi-icin-varsayilan-ayari-degistirmeyi-dusunuyor-1.jpg

WhatsApp HD görüntü özelliği seçmeyi sağlıyor

Meta'nın sahibi olduğu şirket, tüm mesajlarınız için varsayılan resim ve video kalitesini seçmenize olanak tanıyan bir özellik üzerinde çalışıyor. WABetaInfo, WhatsApp'ın, uygulamanın Depolama ve Veri ayarlarında, paylaştığınız tüm görseller ve videolar için 'Standart' ve 'HD' kalite arasında seçim yapmanıza olanak tanıyan bir seçeneği test ettiğini tespit etti. Bu özellik Android için WhatsApp'ın 2.24.5.6 sürümünde bulundu.