WhatsApp Beta'ya Yapay Zeka Destekli Görüntü Düzenleme Aracı Eklendi

WhatsApp Beta'ya Yapay Zeka Destekli Görüntü Düzenleme Aracı Eklendi
WhatsApp'ın en yeni beta sürümü, Meta tarafından Eylül ayında tanıtılan yapay zeka destekli görüntü düzenleme araçlarını içeriyor. Arka Plan, Yeniden Biçimlendirme ve Genişletme gibi seçenekler, durum güncellemeleri veya bireysel sohbetlerde resim gönderilirken görünüyor.

WhatsApp geliştiricileri her zaman mevcut işlevselliği geliştirmekle veya son zamanlarda gördüğümüz gibi tamamen ortadan kalktığını düşündüğümüz özellikleri geri getirmekle meşguldür. Geçtiğimiz yılın ağustos ayından bu yana Meta'nın uygulamaya yapay zeka tarafından oluşturulan çıkartmaları getirme planlarını biliyorduk ve şu ana kadar beta sürümlerde uygulamaya yönelik özel bir yapay zeka sohbet robotu da ortaya çıktı. Android için en yeni WhatsApp beta sürümü artık Meta tarafından Eylül ayında tanıtılan birkaç yapay zeka destekli görüntü düzenleme aracı içeriyor.

whatsapp-betaya-yapay-zeka-destekli-goruntu-duzenleme-araci-eklendi-1.jpg

WhatsApp yeni özelliklerle kendini güncelliyor

AssembleDebug'un Android için en son WhatsApp beta sürümünü inceleyen bazı kişiler, WhatsApp'ın resim düzenleyici penceresinde Arka Plan, Yeniden Biçimlendirme ve Genişletme seçeneklerini ortaya çıkardı. Kaynağa göre bu seçenekler, bir durum güncellemesi yayınlanırken veya bireysel bir kişiye/gruba resim gönderilirken görünür.