WhatsApp Bağlı Cihazlar Özelliği İle Sohbet Kilidi Üzerinde Çalışıyor

WhatsApp Bağlı Cihazlar Özelliği İle Sohbet Kilidi Üzerinde Çalışıyor
WhatsApp'ın en son beta sürümünde, bağlantılı cihazlar özelliği kullanılırken gelişmiş bir Sohbet Kilidi özelliğinin yakında sunulabileceği belirtiliyor.

En son beta sürümüne göre WhatsApp, bağlantılı cihazlar özelliğini kullanırken yakında gelişmiş Sohbet Kilidi sunabilir. Mayıs 2023'te tanıtılan Sohbet Kilidi özelliği, mesajlarınızın, grup sohbetlerinizin ve daha fazlasının gizliliğini artırmak için harika bir araç oldu. Ancak kilit işlevinin eklenmesinden sadece bir ay önce eklenen Bağlantılı Cihazlar özelliği kullanıldığında bu özellik bozuluyor.

whatsapp-bagli-cihazlar-ozelligi-ile-sohbet-kilidi-uzerinde-calisiyor-1.jpg

WhatsApp gelişmiş sohbet kilidi özelliği sunabilir

Şu anda kilitli sohbet özelliğini etkinleştirdiğinizde söz konusu sohbet, normal uygulama görünümünün üzerinde özel bir "Kilitli sohbetler" panelinde yer alacaktır. Bağlı bir cihazda bu değişiklik aktarılmaz. Bunun yerine aynı sohbet, normal bir konuşma/sohbet gibi görünür olacaktır. WABetaInfo'dan elde edilen bulgular, Meta'nın tamamlayıcı veya bağlı bir cihaz kullanırken Sohbet Kilidi deneyimini ekleme veya geliştirme üzerinde çalıştığını gösteriyor. En son WhatsApp Beta v.2.24.8.4'te, eşleştirilmiş telefondaki sohbetin kilidini açmak için kullanılabilecek kod tabanlı bir kilidin kanıtı var.