TikTok Avrupa'da Özel STEM Akışını Genişletiyor

TikTok Avrupa'da Özel STEM Akışını Genişletiyor
ByteDance'in sahibi olduğu TikTok, Avrupa'da özel STEM akışını genişletiyor. Bu hamle, popüler kısa video uygulamasının daha eğitici içeriklere odaklanacağını gösteriyor.

TikTok'u eleştirenler genellikle zararlı uygulamanın Uzak Doğu ve Batı'daki davranış ve çalışma şekli arasındaki farklılığa dikkat çekiyor. Yani batılı TikTok'un algoritması ve çocuklara ve genç kullanıcılara sunduğu içeriklerle ilgili ciddi endişeler var. TechCrunch, TikTok'un özel STEM akışını Avrupa'ya getirdiğini bildirdi; bu da popüler kısa video uygulamasının daha eğitici olacağı anlamına geliyor.

tiktok-avrupada-ozel-stem-akisini-genisletiyor-1.jpg

TikTok özel STEM akışını Avrupa'ya getirdi

ByteDance'in sahibi olduğu şirket, uzmanlaşmış STEM beslemesinin İngiltere ve İrlanda'dan başlayarak Avrupa'ya genişletildiğini duyurdu. Bu girişim ilk olarak geçen yıl ABD'de başladı. 18 yaşın altındaki kullanıcılar için STEM akışı, "Sizin İçin" ve "Takip Edilen" akışlarıyla birlikte otomatik olarak görüntülenecektir. 18 yaşını geçmiş kullanıcılar, uygulamanın otomatik altyazılı İngilizce içerik sunan içerik tercihleri özelliği aracılığıyla STEM akışını etkinleştirebilirler.