Samsung Bixy'i Yapay Zeka İle Yeniden Tanımlıyor

Samsung Bixy'i Yapay Zeka İle Yeniden Tanımlıyor
Samsung'un Üretken Yapay Zeka özelliklerini güçlendirmesiyle birlikte, Bixby'nin Generative AI ve Chatbot yeteneklerine sahip olacağı açıklandı. Samsung MX Genel Müdür Yardımcısı Won-joon Choi, Bixby'nin gelecekteki yapay zeka teknolojileriyle donatılacağını belirtti.

Samsung, bu yılın başlarında Galaxy S24 ile birlikte Yapay Zeka ve Üretken Yapay Zeka destekli özelliklerden oluşan bir paket olan Galaxy Yapay Zeka'yı tanıttı. Geçen hafta bu özelliklerin çoğu, One UI 6.1 güncellemesiyle Galaxy S23 gibi eski amiral gemilerine de yayıldı. İnsanlar Üretken Yapay Zekanın Bixby'ye de güç vermesini beklese de bu gerçekleşmedi. Ancak yeni bir rapora göre bu yakında gerçekleşiyor.

samsung-bixyi-yapay-zeka-ile-yeniden-tanimliyor-1.jpg

Samsung Bixby ile yapay zekaya önem veriyor

Samsung Electronics'ten üst düzey bir yönetici, CNBC'ye Bixby'nin Generative AI tarafından desteklenen ChatGPT benzeri chatbot yeteneklerine sahip olacağını açıkladı. Samsung MX Genel Müdür Yardımcısı Won-joon Choi, "Üretken yapay zeka ve LLM (büyük dil modeli) teknolojisinin ortaya çıkmasıyla birlikte, Bixby'nin Üretken teknolojilerle donatılabilmesi için Bixby'nin rolünü yeniden tanımlamamız gerektiğine inanıyorum. Yapay zeka ve gelecekte daha akıllı olun.” dedi.