Renault'un Yeni Clio'su Elektrifikasyon Planlarına Uygun Geliyor

Renault'un Yeni Clio'su Elektrifikasyon Planlarına Uygun Geliyor
Renault'un yeni altıncı nesil Clio'su, tamamen elektrikli ve hibrit güç aktarma seçenekleri sunarak markanın revize edilen elektrifikasyon stratejisine uyum sağlıyor.

Tamamen yeni R5 E-Tech Electric, Renault serisinin en havalı üyesi olabilir ancak benzer büyüklükteki Clio'nun yerini alması amaçlanmıyor. Bunun yerine, Renault'nun revize edilen elektrifikasyon planlarına uygun olarak hem hibrit hem de tamamen elektrikli güç aktarma organı seçenekleri sunan yeni altıncı nesil Clio'nun geliştirilme aşamasında olduğu, 2026'da piyasaya sürülmesi planlandığı bildiriliyor.

renaultun-yeni-cliosu-elektrifikasyon-planlarina-uygun-geliyor-1.jpg

Renault yeni bir Clio hazırlıyor

Mevcut beşinci nesil Clio, 2019'da tanıtıldı ve 2023'te makyajlandı. Güncelleme oldukça yeni olsa da, halefi, önceki nesillerin yedi yıllık yaşam döngüsü geleneğini sürdürerek 2026'da gelebilir. Pazar konumu açısından yeni Clio, genç aileler için elektrikli bir hatchback görevi görebilir ve Renault serisindeki R5 ile Megane arasındaki boşluğu doldurabilir. Daha da önemlisi, hibrit bir seçenek, dünya sıfır emisyonlu güç aktarma organlarını taahhüt etmeye hazır olana kadar, küresel EV yavaşlamasının ortasında onu güncel tutuyor.