Midjourney Siyasi Yanlış Bilgileri Önlemek İçin Görsel İçerikleri Yasaklıyor

Midjourney Siyasi Yanlış Bilgileri Önlemek İçin Görsel İçerikleri Yasaklıyor
Midjourney'in CEO'su David Holz'un açıklamaları, şirketin önümüzdeki 12 ay içinde Biden ve Trump gibi siyasi figürlerin görsellerini yasaklama konusunda ciddi olduğunu gösteriyor.

Hızla değiştirilmiş görüntü ve videolar oluşturabilen yapay zeka araçlarının yükselişiyle birlikte, yaklaşmakta olan ABD başkanlık seçimlerine yol açacak siyasi yanlış bilgileri yaymak için sahte görüntüler oluşturmak her zamankinden daha kolay hale geldi. Bloomberg'e göre Midjourney'in bu duruma çözümü siyasi görsellerin tamamen yasaklanması olabilir. Midjourney'in CEO'su David Holz'un Discord'daki bir sohbet oturumu sırasında kullanıcılara şirketin önümüzdeki 12 ay içinde Biden ve Trump gibi görselleri yasaklamaya yakın olduğunu söylediği bildirildi.

midjourney-siyasi-yanlis-bilgileri-onlemek-icin-gorsel-icerikleri-yasakliyor-1.jpg

Midjourney Biden ve Trump içeriklerini yasakladı

Bloomberg'in belirttiği gibi, insanlar daha önce şirketin yapay zekasını kullanarak Trump'ın tutuklandığını gösteren derin sahte görüntüler oluşturmuştu. Şirket, bu görüntülerin viral hale gelmesinin ardından yapay zeka görüntü oluşturucusunun ücretsiz denemelerini sonlandırdı.