Microsoft'un Oyun Konsolu Planları Sürüyor

Microsoft'un Oyun Konsolu Planları Sürüyor
Microsoft'un oyun sektöründeki gelecek planlarını belirleyen önemli gelişmeler ve Xbox'un geleceği hakkındaki tartışmalar hakkında güncel bilgiler paylaşıldı.

XNC Podcast'ten MAGG'a göre Microsoft, iki Xbox oyun konsolu, Xbox Series X'e benzer üst düzey bir oyun konsolu ve yine Nintendo Switch veya Steam Deck'e benzer şekilde takılabilen taşınabilir bir el tipi oyun konsolu piyasaya sürmeyi planlıyor. Ayrıca Microsoft'un iki oyun konsolunu 2026 yılı sonuna kadar piyasaya sürebileceğini söylüyor.

microsoftun-oyun-konsolu-planlari-suruyor-1.jpg

Microsoft taşınabilen oyun konsolu üretmek istiyor

Son zamanlarda Microsoft'un Gear of War, Hellblade 2 ve Starfield gibi halihazırda Xbox'a özel olan bazı oyunları yakın gelecekte Sony PlayStation'a getirmeyi planladığına dair söylentiler dolaşıyor. Bu söylentiler, Microsoft'un Xbox'a özel oyunları diğer platformlarda piyasaya sürmesinin ardından çok fazla kişinin Xbox satın almaması nedeniyle Microsoft'un konsol işinden çıkabileceği fikrinin doğmasına neden oldu. Xbox Başkanı Phil Spencer'ın X/Twitter'da yakın zamanda paylaştığı bir gönderi de soruna yardımcı olmadı.