iPhone 16 Serisinde Yeni Kamera Detayları Ortaya Çıktı

iPhone 16 Serisinde Yeni Kamera Detayları Ortaya Çıktı
Sonny Dickson'ın X'te paylaştığı fotoğraflar, iPhone 16 serisinin beklenen dört modelinin maket birimlerini göstererek önemli detayları vurguluyor.

Sonny Dickson'ın X'te paylaştığı fotoğraflar, beklenen dört telefonun maket birimlerini çeşitli açılardan gösteriyor ve önemli ayrıntıları vurguluyor. Bu ayrıntılar arasında dört modelin tamamı için yeni bir Yakalama düğmesi yer alıyor. Bu, sağ kenarda gösteriliyor ve önceki sızıntılara göre, video kaydetme ve fotoğraf çekme gibi kamera işlevlerine kısayol olarak çalışması bekleniyor.

iphone-16-serisinde-yeni-kamera-detaylari-ortaya-cikti-1.jpg

iPhone 16 serisi için yeni özellikler ortaya çıkıyor

Ayrıca dört kukla birimin hepsinin de sol kenarda bir Eylem düğmesinin bulunduğunu görebiliriz. Bu özelleştirilebilir kısayol iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max'te zaten mevcut ancak dört iPhone 16 modelinin de bu kısayola sahip olması bekleniyor. Buradaki diğer büyük görsel değişiklik, iPhone 15 ve iPhone 15 Plus'ın çapraz düzeni yerine dikey olarak hizalanmış merceklerle gösterilen iPhone 16 ve iPhone 16 Plus'taki kameralardadır. Bu değişiklik bir süredir söylentiler arasında yer alıyordu ve yeni düzenlemenin Apple Vision Pro için mekansal video kaydetmelerine olanak tanıyacağı tahmin ediliyor.