Google YouTube TV'de 1080p Geliştirilmiş Video Kalitesi Sunmaya Başladı

Google YouTube TV'de 1080p Geliştirilmiş Video Kalitesi Sunmaya Başladı
Google, YouTube TV'de yeni bir video kalitesi seçeneği olan 1080p Geliştirilmiş'i tanıttı. Bu seçenek, 1080p60'a kıyasla daha iyi bir görüntü kalitesi sağlayarak platformun sunduğu en yüksek video kalitesi haline geldi.

Google, YouTube TV'de yeni bir video kalitesi seçeneği sunmaya başladı ve buna 1080p Geliştirilmiş adı veriliyor. Adından da anlaşılacağı gibi 1080p Enhanced, 1080p60'a kıyasla daha iyi bir görüntü kalitesi sunar. Bunun nedeni çoğunlukla 1080p Enhanced'in 1080p60'a kıyasla daha yüksek bir bit hızına sahip olması olabilir. Şirkete göre bu, artık platformda sunduğu en yüksek video kalitesi oldu. Şirket, YouTube TV'de de 4K çözünürlük sunarak çok daha keskin bir görüntü kalitesi sunuyor.

google-youtube-tvde-1080p-gelistirilmis-video-kalitesi-sunmaya-basladi-1.jpg

YouTube TV için yeni görüntü kalitesi geldi

Google, yeni video kalitesi seçeneğinin güncellenmiş 4K uyumlu akış cihazlarında kullanılabileceğini söylüyor. Şirket, bu video kalitesi seçeneğini sunacak kanalların listesini açıklamadı ancak Reddit'teki birçok kişi, yeni video kalitesi seçeneğinin CBS, Paramount, Syfy ve dahil olmak üzere 1080p60'ta mevcut olan tüm kanallarda mevcut olduğunu bildiriyor. Google'a göre kanalları, tercih ettikleri ayarları güncelleyerek yeni video kalitesi seçeneğiyle izleyebilirsiniz.