Google RCS'nin iOS'a Geleceğini Duyurdu

Google RCS'nin iOS'a Geleceğini Duyurdu
Google, Android web sitesinde yayınladığı bilgilere göre, RCS'nin iOS'a geleceğini duyurdu. Apple'ın resmi bir güncelleme sunmamasına rağmen, Google Mesajlar açılış sayfasına göre RCS'nin 2024 sonbaharında iOS'a gelmesi planlanıyor.

Kasım 2023'te Apple, Zengin İletişim Hizmetini (RCS) iPhone'lara gelecek yılın sonlarında getireceğini duyurarak, yeni mesajlaşma standardının iOS 18 ile birlikte iOS'a geleceğini öne sürdü. Ancak şirket, bu sürümle ilgili herhangi bir güncelleme sunmadı. O zamandan bu yana önemli bir gelişme olduğundan, yeni özelliğin iOS'a gelişinin kesin zaman dilimi hakkında hiçbir bilgi mevcut değildi. Neyse ki bu durum bugün değişiyor.

google-rcsnin-iosa-gelecegini-duyurdu-1.jpg

iPhone RCS hizmetini ekliyor

Apple, RCS'nin iOS'a gelişiyle ilgili bir güncelleme sunmasa da şaşırtıcı bir şekilde Google bunu yaptı. Android web sitesindeki Google Mesajlar açılış sayfasına göre RCS, 2024 sonbaharında iOS'a geliyor. Web sitesi şöyle diyor: "Apple, 2024 sonbaharında RCS'yi benimseyeceğini duyurdu. Bu gerçekleştiğinde bu, herkes için daha iyi bir mesajlaşma deneyimi anlamına gelecektir.