Google.Org Üretken Yapay Zeka Programını Başlatıyor

Google.Org Üretken Yapay Zeka Programını Başlatıyor
Google.org, Üretken Yapay Zeka adlı yeni programını duyurdu. Program kapsamında, 20 milyon ABD doları tutarında hibe ile desteklenen 21 kar amacı gütmeyen kuruluş yer alıyor.

Google'ın hayırsever kanadı Google.org, üretken yapay zekadan yararlanan teknoloji geliştiren kâr amacı gütmeyen kuruluşların finansmanına yardımcı olmak için yeni bir program başlatıyor. Üretken Yapay Zeka olarak adlandırılan program, 20 milyon ABD doları tutarında hibe ile finanse edilecek ve başlangıç aşamasında 21 kar amacı gütmeyen kuruluş yer alıyor; bunların arasında öğrencilerin yazılı geri bildirimleri için yapay zeka destekli araçlar üreten Quill.org ve Dünya Bankası da var. Geliştirme araştırmalarını daha erişilebilir hale getirmek için üretken bir yapay zeka uygulaması oluşturuyor.

google-org-uretken-yapay-zeka-programini-baslatiyor-1.jpg

Google.org üretken yapay zeka için kuruldu

Altı haftalık hızlandırıcı programdaki kar amacı gütmeyen kuruluşlar, finansmanın yanı sıra teknik eğitime, atölye çalışmalarına, mentorlara ve bir "Yapay Zeka koçu" rehberliğinden de yararlanabiliyor. Ayrıca, Google.org'un burs programı aracılığıyla, Google çalışanlarından oluşan ekipler, önerdikleri üretken yapay zeka araçlarının kullanıma sunulmasına yardımcı olmak için üç kâr amacı gütmeyen kuruluşla altı aya kadar tam zamanlı çalışıyor.