Google Mesajlar'ın Yenilenen Ses Kaydı Arayüzü ve Voice Moods Duyuruldu

Google Mesajlar'ın Yenilenen Ses Kaydı Arayüzü ve Voice Moods Duyuruldu
Google, Google Mesajlar'ın beta sürümünde yeniden tasarlanmış bir ses kaydı kullanıcı arayüzünü ve mesajlaşma platformu için Voice Moods'u duyurdu.

Ekim 2023'te Google, Google Mesajlar'ın beta sürümünde yeniden tasarlanmış bir ses kaydı kullanıcı arayüzünü kullanıma sunmaya başladı ve Kasım 2023'te şirket, mesajlaşma platformu için Voice Moods'u duyurdu. Google artık yeni ses kayıt panelini uygulamanın kararlı sürümüne sunmaya başladı ve Voice Moods'u mesajlaşma platformunun beta sürümünde kullanıma sunuyor.

google-mesajlarin-yenilenen-ses-kaydi-arayuzu-ve-voice-moods-duyuruldu-1.jpg

Google Mesajlar için yeniden tasarlanan kullanıcı arayüzü geldi

Şimdiye kadar, Google Mesajlar'da ses kaydetmek ve sohbete göndermek için, konuşma ekranının sağ alt köşesindeki mikrofon simgesinin bulunduğu düğmeyi basılı tutmanız gerekiyordu. Google artık mikrofon simgesi olan düğmeyi dalga biçimi simgesi olan bir düğmeyle değiştirdi. Tıpkı mikrofon simgeli düğme gibi, ses kaydetmeyi başlatmak için dalga biçimi simgesinin bulunduğu düğmeyi basılı tutabilir ve ses kaydetmeyi durdurmayı bırakabilirsiniz. Ancak yeni düğmenin getirdiği çok daha fazlası var.