Google Mesajlar RCS Sohbetlerine Resim Gönderme Deneyimini İyileştiriyor

Google Mesajlar RCS Sohbetlerine Resim Gönderme Deneyimini İyileştiriyor
Google Mesajlar'ın beta sürümünde yapılan güncellemeyle, uygulama içinden çekilen resimlerin RCS sohbetine gönderilmesi deneyimi iyileştiriliyor. Artık kullanıcılar, göndermeden önce resmin tam ekran önizlemesini görebilir ve hızlıca mesaj yazabilirler.

Google Mesajlar'ın mevcut kararlı sürümünde, uygulamanın içinden bir resim yakalayıp bunu RCS sohbetine gönderdiğinizde, oluşturma kutusunda resmin küçük bir önizlemesi açılır. Tam ekran görmek için görselin üzerine dokunabilirsiniz. Google, daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmak amacıyla, Google Mesajlar'ın uygulama içinden çektiğiniz resmin önizlemesini göstererek resmi RCS sohbetine gönderme şeklinde önemli bir değişikliği test etmeye başladı.

google-mesajlar-rcs-sohbetlerine-resim-gonderme-deneyimini-iyilestiriyor-1.jpg

Google Mesajlar yeni özelliklerle güncelleniyor

9To5Google'a göre, Google Mesajlar'ın en son beta sürümünde bir resim yakalayıp RCS sohbetine gönderdiğinizde, size resmin tam ekran önizlemesini göstererek, resmi göndermeden önce daha net görmenizi sağlar. Uygulama artık size doğrudan önizleme ekranından görsel hakkında "Mesaj yazma" seçeneğini de sunarak mesajı yazarken görsele başvurmanıza olanak tanıyor.