Google Haritalar Yaz Sezonuna Yeni Özelliklerle Giriş Yapıyor

Google Haritalar Yaz Sezonuna Yeni Özelliklerle Giriş Yapıyor
Google, Android ve iOS için Google Haritalar'a yönelik üç ana özelliği duyurarak tatilcilerin daha yararlı ve kolay bir kullanım sağlamayı hedefliyor. Ayrıca, uygulamada yapılan yeni tasarım güncellemeleriyle birlikte daha temiz bir ana ekran sunuluyor.

Yaz sezonu başlamadan hemen önce Google, platformu tatiliniz sırasında daha yararlı ve daha kolay kullanmanızı sağlamak amacıyla Android ve iOS için Google Haritalar'a yönelik üç ana özelliği duyurdu. Şirket, Android için Google Haritalar'da, uygulamanın daha temiz görünmesini ve daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmasını sağlayacak başka bir değişiklik daha yapıyor.

google-haritalar-yaz-sezonuna-yeni-ozelliklerle-giris-yapiyor-1.jpg

Google Haritalar yeni özellikler ekliyor

Üç özellikle ilgili blog yazısında Google, "Daha az sekmeli, daha temiz bir ana ekran da dahil olmak üzere, Haritalar'a yepyeni bir görünüm kazandıran yeni tasarım güncellemelerini görmeye başlayacaksınız" diyor. 9To5Google, yeni bir raporda Google'ın yayına, şirketin daha az sekmeli daha temiz ana ekran derken önerileri içeren kartları gösteren atlıkarıncaya değil, alt çubuğa atıfta bulunduğunu doğruladığını söylüyor.