Google Android 15'te Ses Ayarlama Panelini Yeniden Tasarlıyor

Google Android 15'te Ses Ayarlama Panelini Yeniden Tasarlıyor
Google, Material You tasarım dilini 2021'de duyurdu ve Android 12 ile birlikte bu tasarımı Android'in çeşitli yerlerine entegre etti.

Google, Material You tasarım dilini 2021 yılında yayınladı ve aynı yıl Android 12 ile birlikte bunu Android'in birçok yerine dahil etti. Ancak işletim sisteminde hala Material You tasarım diline uymayan birkaç kullanıcı arayüzü öğesi var. Böyle bir kullanıcı arayüzü öğesi, ses açma veya kısma düğmelerine bastığınızda açılan ses seviyesi ayarlama panelidir. Google bu sorunu çözmeye çalışıyor gibi görünüyor.

google-android-15te-ses-ayarlama-panelini-yeniden-tasarliyor-1.jpg

Google Material You tasarımını geliştiriyor

Android Authority'den Mishaal Rahman'ın yeni raporuna göre, Android 15 Developer Preview 2'de ses açma veya kısma tuşuna bastığınızda karşınıza çıkan ses seviyesi ayarlama paneli, Material You'yu temel alan tamamen yeni bir tasarıma sahip. Aşağıdaki ekran görüntülerinde görebileceğiniz gibi, ince ve keskin kaydırıcılara sahip mevcut panelin aksine, yeni panel, hap şeklini taklit eden çok daha kalın ve yuvarlak kaydırıcılar sunuyor. Bu kaydırıcılar aynı zamanda, kaydırıcıların üzerinde birim akışının adını gösteren mevcut panelin aksine, birim akışının adını da içerir.