Apple Yeni 24 İnç iMac'ini Tanıttı

Apple Yeni 24 İnç iMac'ini Tanıttı
Apple, 20 Nisan 2021'de 24 inçlik yeni iMac'i duyurarak uzun süredir beklenen yeniden tasarımı ve çeşitli canlı renk seçeneklerini tanıttı.

Apple, önceki ‌iMac‌ yeniden tasarımının piyasaya sürülmesinden neredeyse dokuz yıl sonra, 20 Nisan 2021'de yeni 24 inç ‌iMac‌'i tanıttı. Hem 21,5 inç hem de 27 inç Intel iMac'lerin yerini aldı ve uzun süredir devam eden masaüstü ürün serisine bir yeniliği temsil ediyordu.

apple-yeni-24-inc-imacini-tanitti-1.jpg

Apple iMac üç yıl önce bugün duyuruldu

Merakla beklenen yeniden tasarım, öncekilere kıyasla çok daha ince ve daha kompakt bir gövde sunuyor ve 1990'ların sonlarında piyasaya sürülen orijinal iMac'leri hatırlatan bir dizi canlı renk seçeneğiyle sunuluyor. 24 inç 4,5K Retina ekran, 11,3 milyon piksele ve 1 milyar renk desteğine sahiptir. Yeni model yalnızca güncellenmiş tasarımıyla değil, aynı zamanda Intel'den uzaklaşan son Mac'lerden biri olan Apple silikonunu içeren ilk "iMac" olarak da dikkat çekiciydi. Apple, M1 çipinin önceki 21,5 inç ‌iMac‌ modellerine kıyasla yüzde 5'e kadar daha hızlı CPU performansı ve iki kata kadar daha hızlı GPU performansı sağladığını iddia etti. Yeni ‌iMac‌ ayrıca 1080p FaceTime HD kamera, stüdyo kalitesinde mikrofonlar ve altı hoparlörlü ses sisteminin yanı sıra, Touch ID özellikli, renk uyumlu Magic Keyboard da sunuyordu.