Apple iPhone SE İçin Ekran Tedarikinde BOE İle Anlaştı

Apple iPhone SE İçin Ekran Tedarikinde BOE İle Anlaştı
Apple, iPhone SE'nin (4. nesil) ekranlarını tedarik etmek için BOE ile ortaklık kurdu. Samsung Display'ın fiyatla ilgili sorunlar nedeniyle müzakerelerden çekilmesinin ardından, BOE ile yapılan anlaşma ile iPhone SE'nin ekran gereksinimleri karşılanıyor.

Apple, iPhone SE'yi (4. nesil) geliştiriyor. Birçok rapora göre marka, yakında çıkacak telefonu iPhone 13'te kullandığı ekranın aynısıyla donatıyor. Geçen ay BOE, Samsung Display ve Tianma adlı üç şirketin iPhone SE 4 için ekran panelleri tedarik etmek üzere teklifte bulunduğu öğrenildi. Samsung Display panel için en düşük fiyatı 30 ABD doları olarak teklif etmiş, ardından BOE ve Tianma gelmişti. Ancak Apple birim başına 20 dolardan fazla ödemeye razı değildi.

apple-iphone-se-icin-ekran-tedarikinde-boe-ile-anlasti-1.jpg

Apple iPhone SE'yi geliştiriyor

IT Home'un yeni bir raporuna göre Samsung Display, fiyatla ilgili sorunlar nedeniyle görüşmelerden çekildi. Bu nedenle Apple, iPhone SE (4. nesil) için ekran panelleri tedarik etmek üzere partinin en büyük ikinci tedarikçisi BOE ile ortaklık kurdu. Bildirildiğine göre BOE her bir paneli 25 ABD Doları karşılığında tedarik ediyor.