Apple Haritalar iOS 18 İle Özel Rota Oluşturma Özelliği Ekledi

Apple Haritalar iOS 18 İle Özel Rota Oluşturma Özelliği Ekledi
Yeni söylentilere göre, iOS 18'in bir parçası olarak Apple Haritalar'a özel rota oluşturma ve topografik harita desteği ekleniyor olabilir. Bu güncellemeler, iPhone kullanıcılarına yolculukları için özel rotalar planlama ve detaylı topografik bilgilerle harita deneyimi yaşama imkanı sunabilir.

Apple'ın, iOS 18'in bir parçası olarak Apple Haritalar'da birkaç önemli güncelleme planladığı bildiriliyor. Yeni söylentiler, iOS 18'in Amerika Birleşik Devletleri'nde özel rota oluşturma desteği ekleyeceği ve topografik haritaları ilk kez iPhone'a genişleteceği yönündedir. Özel rota oluşturma, iPhone kullanıcılarının bir yolculuk için Apple Haritalar tarafından önerilen rotalardan birini kullanmak yerine kendi özel rotalarını planlamalarına olanak tanıyor. Şu anda Apple Haritalar hedefinize giden birden fazla rota önerecek ancak iOS 18'deki bu özellik size rotanızın tam ayrıntıları üzerinde tam kontrol sağlıyor.

apple-haritalar-ios-18-ile-ozel-rota-olusturma-ozelligi-ekledi-1.jpg

Apple Haritalar topografik harita ekledi

Bu arada, Apple Haritalar için topografik haritaların iPhone'a eklenmesi, Apple Watch'un geçen yıl watchOS 10'un bir parçası olan özelliği eklemesinin ardından geldi. Bu yeni Apple Harita özellikleri ilk olarak Nicolás Álvarez tarafından kod değişikliklerine dayanarak rapor edildi. Bunların her ikisi de Apple Haritalar için hoş karşılanan güncellemeler ve Apple'ın iOS 18 için söylentilere konu olan özelleştirme ve yapay zeka özelliklerinin ötesinde bazı planlarının sinyalini veriyor. Apple Haritalar, yeni EV özelliklerinden çevrimdışı harita desteğine ve daha fazlasına kadar oldukça hızlı bir şekilde önemli ölçüde daha iyi hale geldi.