Android 15 ile Yeni Zorunlu Karanlık Mod Özelliği Geliyor

Android 15 ile Yeni Zorunlu Karanlık Mod Özelliği Geliyor
Android 15'teki yeni zorunlu karanlık mod özelliği, kullanıcıları daha koyu arka planlı uygulamalara geçmeye teşvik ediyor.

Android 15'e, kullanıcıların daha fazla uygulamayı bu beyaz arka planları daha koyu olanlarla değiştirmeye zorlamasına olanak tanıyan yeni bir karanlık mod özelliği geliyor. Ancak bu, en iyi Android telefonların bazıları için iyi çalışacak olsa da, Google Pixel gibi telefonlar aslında karanlık moddayken gerçek siyah arka planları kullanmıyor ve bu yeni seçenek bunu düzeltecek gibi görünmüyor. Android Authority, yeni özelliğin sistem ayarlarının erişilebilirlik bölümünde bulunacağını ve bu özelliğin bulunmasını ve kullanılmasını eski geliştirici modu anahtarına göre daha kolay hale getireceğini açıkladı.

android-15-ile-yeni-zorunlu-karanlik-mod-ozelligi-geliyor-1.jpg

Android 15'e karanlık mod özelliği ekleniyor

Yeni zorunlu karanlık mod anahtarının, geliştiricilerin modun dışında kalmasına izin veren önceki yöntemi takip etmediği için daha fazla uygulama üzerinde çalıştığı söyleniyor. Bu, karanlık mod seçeneği olmayan daha fazla uygulamanın yeni sistem anahtarıyla çalışması gerektiği anlamına geliyor.