Android 15 ile Gelen Yenilikler: NFC Tabanlı Şarj ve Auracast Desteği

Android 15 ile Gelen Yenilikler: NFC Tabanlı Şarj ve Auracast Desteği
Android 15'in getirdiği yenilikler arasında NFC tabanlı şarj, daha iyi Bluetooth Auracast desteği ve kilit ekranı, bildirimler ve hızlı ayar geçişlerinin yatay modda daha iyi kullanılması bulunuyor.

Android 15, NFC tabanlı şarj, daha iyi Bluetooth Auracast desteği ve varsayılan not alma ve cüzdan uygulaması seçenekleri dahil olmak üzere çeşitli iyileştirmeler sundu. Ancak Google, Android 15'e yeni özellikler eklemeyi henüz tamamlamadı ve Google I/O 2024'e yaklaştıkça, Android'in yeni sürümünün büyük olasılıkla tamamen açıklanacağı daha fazla iyileştirme ortaya çıkıyor.

android-15-ile-gelen-yenilikler-1.jpg

Android 15 pek çok yenilik aldı

Mishaal Rahman tarafından Android 15'in kilit ekranı, bildirimler ve hızlı ayar geçişlerinin yatay modda ekran alanından daha iyi yararlanmasına olanak tanıyacağı ortaya çıktı. Android 14'te, telefonunuzu yatay yönde çevirdiğinizde bildirimler ekranın her iki tarafında da kullanılmayan çok fazla alan bırakarak ortadan görünüyor. Aynı durum yatay modda çok büyük görünen hızlı ayar geçişleri için de geçerli. Bu, hem stok Android 14 hem de One UI 6.0 için geçerlidir. Ancak Android 15 ile işler çok daha iyi hale geliyor.