Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge fragman eşliğinde duyuruldu

Çocukluğumuzun nostaljik çizgi film kahramanları Ninja Kaplumbağalar, bazı oyunlara konuk olmaları dışında konsol oyuncularıyla en son beş yıl önce buluştu. Geliştirici Tribute Games ve yayıncı DotEmu’nun yeni oyunu Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge, klasik arcade tarzını PC ve konsollara taşıyacak.

Yeni Ninja Turtles oyunu, 1987’de piyasaya sürülen Teenage Mutant Ninja Turtles: Turtles In Time gibi klasik oyunlarının tasarımından esinleniyor. Shredder’s Revenge’de Leonardo, Raphael, Michelangelo ve Donatello bir kez daha Krang ve Shredder’ın şeytani planını engellemeye çalışacak. Dört kahraman, düşmanları Manhattan’daki tanıdık bölgelerde alt edecek. Ayrıca çizgi filmlerde yaban domuzu ve gergedan olarak karşımıza çıkan süper kötüler Bebop ve Rocksteady de karşımıza çıkacak.

Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder's Revenge

DotEmu, sevilen serileri geri getirme konusunda oldukça başarılı bir yayıncı. Yayıncı Wonder Boy: The Dragon’s Trap ve Windjammers’ın ardından Streets of Rage serisine devam ettiler. Tribute Games de Flinthook, Curses ‘N’ Chaos, Ninja Senki DX ve Mercenary Kings gibi retro esintili oyunlarıyla tanınıyor. Yani geliştirici, klasik arcade türünde oldukça deneyimli. Çünkü ekibinde GameBoy Advance’in Scott Pilgrim vs. The World: The Game ve TMNT oyunları üzerinde çalışan üyeler bulunuyor.

Ninja Kaplumbağalar serisi son yıllarda oyunlar açısından bekleneni veremedi. Teenage Mutant Ninja Turtles: Danger of the Ooze (2014) ve Mutants in Manhattan (2016) gibi oyunlar, lisans sürelerinin dolması nedeniyle 2017 yılının başında PlayStation Store‘dan kaldırıldı. Yayıncı Activision o zamandan beri lisans için girişimde bulunmadı ve popüler seriyi bıraktı. Tribute Games’in oyunu iyi sonuç verirse, gelecekte daha fazla Ninja Kaplumbağalar oyunu görebiliriz.

Ninja Kaplumbağalar, yeni oyunda klasik dövüş mekaniklerine dayanan yeni yeteneklere sahip olacak. Faith No More grubundan Mike Patton tarafından yeniden düzenlenen yeni tema müziği ve oyun içi görüntülerin yer aldığı duyuru fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz. Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge’ın çıkış tarihi ve platformları açıklandığında sizlerle paylaşacağız.

Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge fragmanı:

yorum Yap