Street Fighter: Duel, Şubat ayı içerisinde geliyor: İşte detaylar!

Crunchyroll geçtiğimiz günlerde Capcom ile bir işbirliği içerisine girdiğini duyurdu. İki stüdyo güçlerini Street Fighter: Duel oyununu geliştirmek için birleştiriyor. Mobil yapım, uzun süredir devam eden serideki ilk RPG oyunu oluyor. Bu nedenle, standart Street Fighter oyunlarından farklı bir konuma yerleşiyor. Oyun, hem iOS hem de Android platformlar için erişilebilir hale geliyor. Ön kayıtlar şu anlık belirli ülkelerle sınırlı kaldı. Amerika Birleşik Devletleri, Yeni Zelanda, Kanada, Avustralya, Birleşik Krallık ve belirli Avrupa ülkeleri dahil olmak üzere dünyanın bazı bölgelerinde ön kayıtlar şimdiden başladı. Ön kayıt yaptıran kişiler, otomatik olarak oyun içi bir jeton almaya hak kazanıyor. Jetonun değeri, ön kayıt yaptıran toplam oyuncu sayısına bağlı olarak değişkenlik gösteriyor.

street-fighter-duel-subat-ayi-icerisinde-geliyor

Street Fighter: Duel, RPG formatıyla geliyor

Crunchyroll Games’in Gelişen İşletmeler Genel Müdürü ve Kıdemli Başkan Yardımcısı Terri Li, konu hakkında açıklama yaptı. Açıklamasında, “Street Fighter: Duel’i ve ikonik dövüşçü koleksiyonunu hem anime hem de oyunun hayranlarına getirmek için Capcom ile işbirliği yapmaktan heyecan duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Oyun, diğer oyunculara karşı savaşları konu alıyor ve 2D görünüme sahip oluyor. Oyuncular, oyuna karakterleri işe alarak başlıyor. Ardından karakterlerin ve kendi seviyelerini yükseltmek için dünyayı dolaşmaya başlıyorlar. Ana hedef olarak mech klon ordularıyla düşman Seth ve Shadaloo’yu yenmek amaçlanıyor. Kapsamlı bir hikayeye sahip olacağı söylenen oyun, hayranlarını şimdiden heyecanlandırmayı başarıyor.

street-fighter-duel-subat-ayi-icerisinde-geliyor

Street Fighter: Duel, 40’tan fazla karaktere ev sahipliği yapıyor. Oyuncular, bazı özel hareketleri sergileyebilmek için seviyelerini yükseltmek istedikleri üç karakteri seçiyor. Oyun içerisinde, oyuncuların birbirleriyle rekabet etmelerini amaçlayan Battle Royale modu yer alıyor. RPG oyununda, Street Fighter: Duel’e özel karakter görünümleri bulunuyor. Görünümleri açmak için ise, oyun içi düelloları kazanmanız gerekiyor.

Topjoy ve Tencent Games oyunu ilk olarak 2019 yılında duyurmuştu. Oyun, daha sonra 2020 yılında Çin’de özel olarak oyuncuların karşısına çıktı. İlgili yapım, Crunchyroll’ün büyüyen oyun planlarına eklemeyi düşündüğü pek çok oyundan bir tanesiydi.

Sizler Street Fighter serisini nasıl buluyorsunuz? Mobil RPG oyunundan beklentileriniz neler? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

yorum Yap