Steam Yeni Bir Rekora İmza Attı

Steam zaten oyuncular tarafında çok sevilen bir platformdu. Piyasada karşısına yeni rakipler çıkarmasına rağmen bayrağı en başta tutmayı her zaman başardı. Steam’in bu başarısının sebebi olarak getirdiği yenilikler ve sürekli güncel kalmasını sebep olarak gösterebiliriz.

Steam ‘de Aynı Anda 10 Milyon Oyuncu Aktif Oldu

Steam geçtiğimiz günlerde  10 milyon eşzamanlı kullanıcıya ulaştığını bildirdi. Bunun ardından pazar günü  aynı saatlerde giriş yapan yaklaşık 10 milyon oyuncunun platforma girdiğini belirtti. Steam bu takip sistemini 2017’de kullanmaya başlamıştı. Bu sistemin son büyük artışı, COVID-19 salgını sırasında 30 Mart 2020’de geldi ve bu sayı 8.1 milyon olarak açıklanmıştı. Tabi o zaman bu duruma COVID-19 salgının etki ettiği düşünülüyordu. Bu düşünce doğruydu çünkü Hayat normale döndüğünde Steam’in oyuncu sayısı keskin bir şekilde düştü. Şu an ise Steam’in gerçekten bir şeyleri başardığını söyleyebiliriz.

Steam bu durumdan oldukça memnun gözüküyor. Ve platformu sürekli güncel tutacaklarının garantisini veriyor. İnsanların ne oynadığına gelecek olursak, Şuanlık en çok oynanan oyunlar Counter-Strike: Global Offensive. Dota 2, PUBG: Battlegrounds, Call of Duty: Modern Warfare 2 ve Apex Legends gibi büyük çok oyunculu oyunlar gibi duruyor.  Ayrıca Steam hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. Bu durum ise platformun reklamını yapmadan içerisine oyuncu çekmesini sağlıyor. Bu son gelişme ise daha çok oyuncunun steam’e katılmasını sağlıyor. Steam şu an 20 yaşında ve bu sizi yaşlı hissettirebilir. Ancak bu konuda yalnız olmadığınızı bilin.

yorum Yap