Steam Beta istemcisine PS5 DualSense desteği geldi

PlayStation 5 kontrol cihazı DualSense’in hangi cihazlarda ve hizmetlerde çalıştığına dair birçok deney yapıldı. PS5 oyun kolu artık Steam Beta istemcisinde destekleniyor. DualSense desteği henüz temel olarak eklendiğinden, Sony’nin öne çıkardığı gelişmiş özellikler kullanılamıyor.

Valve, yaptığı açıklamada PS5 DualSense kontrol cihazı için bağlantı desteğinin eklendiğini ancak titreşim, trackpad ve jiroskop gibi gelişmiş özelliklerin henüz desteklenmediğini belirtti. Şirket, DualSense’in şimdilik bir PS4 kontrol cihazı gibi tanımlanacağını ekledi.

DualSense kontrol cihazı, oyun deneyimine yeni bir soluk getirdi

PS5, Dualsense

DualSense şimdiye kadar geliştiricilerden ve kullanıcılardan övgü topladı. Sony geliştiricilere, uyarlanabilir tetikler ve dokunsal geri bildirim gibi özelliklerle kendine has sürükleyici deneyimler oluşturmaları için yepyeni bir yol sunma vaadini yerine getirdi. Sony’den Hideaki Nishino Nisan ayında yaptığı açıklamada, geliştiricilerin yorumlarına dayanarak, ses gibi oyun içi özelliklerin tek başına çok büyük bir odak noktası olmadığı sonucuna vardı.

PS5, oyun geliştiricilerine DualSense aracılığıyla yenilikleri keşfetme fırsatı sundu. Kontrol cihazı oyunculara çeşitli güçlü hissiyatlar sunan dokunsal geri bildirim özelliğini tanıttı. Ayrıca DualSense’in L2 ve R2 düğmeleri uyarlanabilir tetiklere dönüştü. Böylece oyun içinde bir silahın tetiğini çekerken veya bir yay çizerken gerginliği hissedebileceksiniz.

Steam kullanıcıları, DualSense’in tüm özelliklerini aldığında daha farklı bir oyun deneyimiyle karşılaşacaklar. PS5 kontrol cihazının beta istemcisine gelişiyle birlikte yapılan değişikliklere buradan erişebilirsiniz. DualSense kontrol cihazının özelliklerine buradan göz atabilirsiniz. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın.

yorum Yap