Star Wars Jedi: Survivor ertelendi

Salı günü yayımlanan bir açıklamada Star Wars Jedi: Survivor gecikmesinden bahseden geliştirici Respawn Entertainment, gecikmenin “hayranlarımızın hak ettiği oyun deneyimini sağlamak” amacıyla yapıldığını belirtti. Jedi: Survivor, 17 Mart’ta çıkması planlanmıştı. Ancak görünen o ki işler planlandığı gibi gitmiyor.

Electronic Arts, Star Wars Jedi: Survivor Yayınlama Tarihini Yaklaşık Bir Ay Geciktirdi

Respawn Entertainment ekibinden yetkili bir kişi Twitter’da bu durumu duyurdu. Yetkili kişi şu sözlere verdi: “Son üç yıl boyunca, Respawn Entertainment’ta yer alan Jedi ekibi, Star Wars Jedi: Survivor’ın içine kolektif kalbinin ve ruhunun tamamını verd. Ve Cal Kestis’in hikayesinin bir sonraki bölümünün içeriğinin tamamlandığından gurur duyduğumuzu söyleyebiliriz. Şimdi tamamen son aşamaya odaklandık: Performans, kararlılık ve en önemlisi oyuncu deneyimini geliştirmek için hata düzeltmeleri. Jedi: Survivor, topluluğumuzdan gelen geri bildirime doğrudan yanıt vermektedir ve keşfetmek için geniş uç noktalar sunmaktadır, savaş ve hareket tarzı evrimleşmiş oynanışlar ve tabii ki, Cal ve BD’nin devam hikayesi. Bu oyunu yapmak gerçekten bizi daha iyi bir ekip haline getirdi. Respawn ve Lucasfilm Games tarafından hayranlarımızın beklediği Star Wars devam filmi yapmak için kendimizi her düzeyde zorladık.

Ardından yetkili, “Ekip Respawn kalite seviyesine ulaşabilsin, gereken zamanı alabilsin ve hayranlarımızın hak ettiği oynanışı sağlayabilsin diye yayınlama programımıza altı önemli hafta daha ekledik. Star Wars Jedi: Survivor 28 Nisan’da global olarak piyasaya sürülecektir. Oyuncularımıza en iyi deneyimi sunabilmek için EA ve Respawn’a verdikleri zaman için teşekkür ederiz ve hepinizin anlayışı için teşekkür ederiz.” cümlelerine de yer verdi.

Survivor, Star Wars Jedi: Fallen Order olaylarından beş yıl sonrasını konu alıyor ve son hayatta kalan Jedi Şövalyelerinden biri olan Cal Kestis’in hikayesine değiniyor.

Sony stüdyolarından Santa Monica’da God of War 3 yaratıcı yönetmenliği yapan ve sonra Respawn’a katılan Fallen Order oyununun yönetmeni Stig Asmussen, devam oyununun geliştirilmesinde tekrar öncülük yapacak.

yorum Yap